Yeşil Kahve Nedir? Yeşil Kahve Çekirdeği Diyeti ile Zayıflamak

Yeşil Kahve Nedir? Yeşil Kahve Çekirdeği Diyeti ile Zayıflamak

pin
Yeşil kahve, Arabica bitkisinin üstün kaliteli kahve çekirdeklerinden elde edilir ve geleneksel siyah kahveye göre kavrulmamıştır.

Yeşil kahve çekirdeği ekstresi; kafein, klorojen asit, yeşil çay özü, trigonellinden, kininler ve tokofenoller gibi doğal anti oksidanlar içerir.

Yeşil kahve çekirdeğinin ana maddesi klorojenik asittir, insan vücudunda faydalı olan bir antioksidandır. Vücudun toksinlerden kurtulmasına, serbest oksijen radikallerini absorbe ve hidroksil radikalleri önlemeye yardımcı olurlar.

Yeşil kahvenin faydaları;

İçeriğindeki klorojenik asit kanser risklerini azaltır.

Kilo verme, Yeşil kahve çekirdeği ekstresi en doğal kilo kaybı maddesi olarak bilinir. Yeşil kahve kilo kaybına yardımcı olur ve metabolizmayı artırır. Klorojenik asit bağırsaklarda glukoz alımını inhibe eder ve vücuttaki yağ metabolizmasını hızlandırır. Bu aşırı yağlı olan kişilerde vücudun enerji sağlaması için gerekli olan glikozu sağlamasına yardımcı olur. Düzenli kullanılan yeşil kahvenin vücutta yeni yağ birikmesini korumaya yardımcı olduğu bilimsel olarak da bulunmuştur.

İştah Bastırır, yeşil kahve güçlü bir iştah bastırıcı olduğu bilinmektedir.

Zihinsel Uyanıklık; içeriğindeki kafein kişiyi uzun bir süre için zihinsel olarak uyarır.aynı zamanda hafıza ve öğrenme yeteneğini geliştirdiği de bilinmektedir.

Sağlıklı Sindirim Sistemi, yeşil kahve mide problemlerini azaltmada yardımcı olur.

Hipertansiyonu önler,

Diyabet risklerini azaltır

Antioksidan Özellikleri, Yeşil kahve vücuttaki organların detoksuna yardımcı olur. Özellikle karaciğer


Tavsiye edilen günde 2 kez yeşil kahve içmek. Aynı zamanda yeşil kahve içilen günlerde günlük 2.5 lt su tüketmek gerekiyor.

Yeşil kahve çekirdekleri (green cofee extracts) ile diyet de ise; Dr.Oz ''Yeşil kahve çekirdeği haplarının doğal yağ yakıcılar olduğunu, İnce olan kişilerin kullanmaması ve 18 yaş üstü için bu hapların uygun olduğunu belirtmekte. Tavsiye edilen dozaj 400 mg (günde 3 kez) ve yemeklerden 30 dak önce.''

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR