Yürüyüş Yaparak 10 Kilo Nasıl Verilir?

Yürüyüş Yaparak 10 Kilo Nasıl Verilir?

pin
Birçok nedenden dolayı yürüyüş yaparak kilo verebilme zayıflayabilmenin harika yollarından biridir. En güvenli egzersiz biçimlerinden biri olan yürüyüşü etkin bir şekilde nasıl yapabileceğiniz bilmek, kilo verebilme hedefinizde istediğinizi almanıza yardımcı olacaktır.

Yürüyerek 10 kilo verebilmenin anahtarı uygun hedefler belirlemek ve kilo verebilmenin temellerini anlamak ile mümkündür.

Yürüyerek ne kadarlık bir süreçte 10 kilo verebilirsiniz?

Yürüyerek ne kadar kilo verebileceğiniz kilonuza, yürüme sürenize, yürüme yoğunluğunuza (temponuza) ve günlük beslenmenizde aldığınız kaloriye bağlıdır.

Haftada ½ kg kilo kaybı hızıyla, 10 kilo zayıflayabilmeniz 20 hafta sürecektir. Bu hızda zayıflamak hem güvenli ve hem de uzun vadede verdiğiniz kiloları korumaya yardımcı olacaktır. Hafta da ½ kg zayıflayabilmeyi gerçekleştirebilmek için, 1 saat yürüyerek günde ekstra 250-500 kalori arasında yakmanız gerekir. Sağlığınızı bozmayacak şekilde beslenme yolu ile aldığınız kaloriden de kısarsanız, 1 ayda hem yürüyüş yaparak hem de beslenmenizdeki kalori kısıtlaması ile 5 kiloya kadar verebilirsiniz.

Ne sıklıkta yürüyüş yapmalısınız?

Eğer yeni başlıyorsanız, haftada 3 gün en az 15-20 dakika süreyle yürümeye başlayın. Kademeli olarak temponuzu ve yürüyüş sürenizi günde 30-60 dakika olacak şekilde artırın.

Günlük 30-60 dakika boyunca orta dereceli bir hızda yürüyüş yaparak vücudunuzda biriken yağların yakılmasını ve metabolizmanın hızlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Yürüyüş yaparak kaç kalori yakabilirsiniz?

Yürüyüş ile yakabileceğiniz dakikadaki kalori sayısı vücut ağırlığınız ile yürüme hızınıza bağlıdır. Örneğin saate 6.5 (normal ayak hızı ile) kilometre'lik bir hızda yürüyor iseniz ve kilonuz 55 kg ise dakikada 4.7 kalori, 65 kg ise dakikada 5.5 kalori, 72.5 kg iseniz dakikada 6.3 kalori, 82 kg ise dakikada 7.1 kalori harcarsınız.

Sadece yürüme ile kilo verebilirsiniz, ancak günlük yürüyüşlere direnç egzersizlerini de ilave ederek daha fazla kilo verebilmeyi mümkün kılabilirsiniz.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR