Yüzdeki Kilolardan Kurtulma Yöntemleri

Yüzdeki Kilolardan Kurtulma Yöntemleri

pin
Eğer yüzünüzde kiloları nasıl vereceğinizi merak ediyorsanız, teknik olarak vücudun sadece bir bölgesinden kilo vermek mümkün değildir. Kilo kaybı vücudun her yerinde aynı anda gerçekleşir. Neyse ki, yüzünüzü daha ince görünmesi için atabileceğiniz bazı adımlar vardır.

Yeterli su içmek: Eğer yeterli su içmiyorsanız, yeterli su olmadığına inanan vücudunuz sıvı ihtiyaçlarını karşılamak veya su kaybını önlemek ve korumak için aşırı su depolar. Bu suyun çoğu yanaklar ve göz bölgesini kabarık hale getirerek kilolu görünmenizi sağlar. Susuzluk nedeniyle vücudun su tutmasını önlemek için günlük en az 1,8 lt su içiniz.

Tuz ve şeker tüketimini azaltın: Birçok beslenme uzmanı yüzdeki kilolara sebep olan su birikmesinin nedeni olarak rafine şeker ve tuzların etkisi olduğunu söylemektedirler.

Kullandığınız İlaçları kontrol edin: Reçeteli ve reçetesiz birçok ilaç yüzde su birikmesine katkıda bulunabilir. Eğer yüz bölgesinden kilo kaybetmek istiyorsanız reçetesiz ilaç kullanımını ortadan kaldırın. Eğer doktor reçeteli ilaç kullanıyorsanız, su birikmesine ve şişliklere neden olabilecek seçenekler ile ilgili doktorunuzdan bilgi alın.

Alkolden kaçının: Yüzdeki kilolar ilgili başka bir suçlu alkoldür. Alkol vücudun su kaybına neden olur. Su kaybını önlemek için vücut su birikmesini sağlar. Buda yüz bölgesinde kilolara neden olur.

Ağırlık egzersizleri yapın: Ağırlık taşıma egzersizleri kas yoğunluğunu artırır. Bu metabolizma hızını artırır. Vücut geliştirme egzersizleri kilo vermeye ve kiloları uzak tutmaya yardımcı olur.

Ayıca aşağıdaki yöntemleri de uygulayarak yüz kilolarınızdan kurtulabilirsiniz;

  • Yağ tüketimini azaltın
  • Kahvaltıyı zorunlu hale getirin
  • Bol meyve sebze tüketin
  • Bol kalsiyumlu besin tüketin.
  • Sık sık gülün
  • Uyku düzenize özen gösterin: Uyku endokrin sistemin düzgün işlemesini sağlayarak vücutta yağ birikmesini engeller.
  • Yanak nefes egzersizleri yapın: Derin bir nefes alın ve yanakları kabartacak şekilde havayı dışarı üfleyin.
  • Koyu gölge makyajı yapın: yüze ince bir görünüm vermek için çene ve alt yanakların altına koyu pudra kullanın.
  • Yaşam tarzınızda değişiklikler yapın: Yanlış saç stili uygularsanız, yuvarlak yüz yine yuvarlak görünür. Yüzünüze ince bir görünüm verebilmenize yardımcı olması için en iyi seçim kuaförünüze danışmaktır.


Yüz bölgesinin kilo almak isteyenler için de yukarıdakilerin tam tersini yapabilirler.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR