Zayıflama İlaçları ile Kilo Vermek Mümkün mü?

Zayıflama İlaçları ile Kilo Vermek Mümkün mü?

pin
Henüz sihirli bir madde üretilmedi. Ama obezite olan kişiler için kilo verdiren ilaçlar tedavilerinin yararlı bir parçası olabilir.

Diyet ilaçlarının reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel takviyeler olmak üzere birçok farklı formları mevcuttur.

Bu ilaçların reklamlarında; iştahınızı bastıracakları, metabolizmayı artıracakları, daha fit hissettirecekleri, enerjiyi artıracakları, yağ yakacakları ve fazla kiloları eritecekleri gibi çok fazla şey iddia edilir. Ama önemli olan bu ilaçların güvenli olup olmadıklarıdır. Son on yılda çeşitli diyet ilaçlarının ciddi kalp problemleri ve diğer sağlık sorunları ile ilişkili olduğu ve hatta bir dizi ölümlerle bağlantılı olduğu görülmüştür.

Her ne kadar insanlar diyet veya egzersiz olmadan kilo vermeyi haplar ile hayal etseler de bu ilaçların hiçbiri bu şekilde çalışmaz. Çalışmalar bu ilaçların gerçekten sadece yaşam tarzı değişiklikleri ile birlikte çalışmakta olduğunu göstermiştir.

Ortalama olarak kişiler temel ağırlıklarının % 10'undan fazlasını kaybedemezler. Uzmanların vurguladıkları, mütevazı bir kilo kaybı bile hastalıklara yakalanma risklerinde büyük bir fark yaratabilir.

Unutmayın ki! Hayat şekline dönüştüreceğiniz her türlü yeme alışkanlığı ve egzersiz; sağlıklı kalmanıza ve kilo almamanıza zaten yardımcı olacaktır.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR