Zayıflamak İçin Çorba

Zayıflamak İçin Çorba

pin
Çorba, sindirim sistemini kendisinden sonra gelecek lezzetlere hazırlayan, düşük kalorili bir gıdadır.

Kalori kontrollü diyetlerin bir parçası olarak çorba tüketmenin kiloları kontrol altına alma konusunda etkili olduğunu belirten bir çok yayınlanmış bilimsel çalışma mevcuttur.

Yemekten önce çorba içildiğinde, mide çorba ile şişer ve bu nedenle sıradaki yemek daha az tüketilir. Ve daha uzun sure tok hissedersiniz. Bu yüzden, düşük kalorili çorba tercihi zayıflamaya yardımcı olur.

Sebze çorbalarını ve yoğurt çorbalarını gönül rahatlığıyla tercih edilebilir ancak kremalı çorbalar yüksek kalorilidir ve kilo aldırır.

İşte düşük kalorili yüksek besin değerli çorbalar:

MERCİMEK ÇORBASI;
Bol lif ve protein içerir. Özelilikle B vitaminini içerir. Ayrıca mineraller açısından da zengin bir besindir. Kalp ve damar sağlığımızı için, kabızlık için, yüksek tansiyonun düşürmek için iyi bir besin kaynağıdır. Enerji verir , yorgunluğu giderir ve ayrıca bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

YOĞURT VE YAYLA ÇORBASI;
Yoğurt yüksek kolesterole iyi gelir ve diyabet hastaları için oldukça faydalıdır. Yoğurt, kalsiyum ve protein içerir.

SEBZE ÇORBASI;
Bol vitamin ve mineral içerir. Sebze çorbaları bizi kalp krizinden korur. Kabızlığı önler.

DOMATES ÇORBASI;
İçerdiği likopenle sizi kanserden korur. Domates liften zengin bir besindir. Kolesterol ve kan şekerini dengede tutar.

ET SUYU VE TAVUK SUYU ÇORBASI;
Ekstra yağ ilave etmenize gerek yoktur. Enerji verir ve tok kalmanızı sağlar. Tavuk kırmızı et'e göre daha düşük oranda yağ içerdiği için kalp krizi riskini azaltır.

BROKOLİ ÇORBASI;
Brokoli vitaminden zengin ve lif oranı yüksek bir sebzedir. Brokoli A, C ve E vitaminini içerir. İçerdiği flavonoidler bakımından bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Bizi kanserden korur.

BALIK ÇORBASI;
Balık kalp hastalığını ve felci önler. Kolesterol için faydalıdır. Kemikler için yararlıdır. Şeker hastaları içinde faydalıdır.

ISPANAK ÇORBASI;
Ispanak, vitamin ve protein açısından çok zengin bir besindir. A,C ve E grubu vitaminleriyle, demir, fosfor, magnezyum ve iyot gibi mineralleri içerir. Kanserden, Kalp ve damar hastalıklarından korur, kansızlığa iyi gelir, sindirimi kolaylaştırır ve kolesterolü düşürür. Zihni kuvvetlendirir.

TARHANA ÇORBASI;
Tarhana likopen içerdiği için çok faydalı bir besindir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Gribe karşı birebirdir. İştah açıcıdır. Bağırsak florasını düzenler ve ayrıca sindirimi kolaylaştırır.

MANTAR ÇORBASI;
Mantar, protein, vitamin ve mineral ve demir açısından çok zengin bir besindir..A, B, D ve K vitaminlerini ve potasyum, kalsiyum, fosfor ve bakır minerallerini içerir. Mantarın et ile besin değeri aynıdır. Kolesterolü düşürür, bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı direnç sağlar ve kalp ve damar hastalıkları riskini azaltır. Ayrıca, mantar çorbası çocukların gelişimi içinde faydalıdır.

KEREVİZ ÇORBASI;
Kereviz oldukça besleyici bir besindir. Birçok vitamin ve mineralleri içerir. İçerdiği vitaminler A, B ve C vitaminleridir. Fosfor, bakır, çinko ve selenyum minerallerini içerir. Romatizma ve gut şikâyetlerini azaltır. İştah açıcıdır. Öksürüğü keser ve kanı temizler.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR