Zayıflamak İçin En İyi Egzersizler

Zayıflamak İçin En İyi Egzersizler

pin
Umut ettiğiniz kiloları verebilmek ne kadar egzersiz yaptığınız ile ilgilidir. Aerobik egzersiz kilo kaybı için en iyi egzersizlerden biridir. Ama sonuçları optimize etmek için aktivitelerin diyet ile kombine edilmesi gerekir.

Umut ettiğiniz kiloları verebilmek ne kadar egzersiz yaptığınız ile ilgilidir. Aerobik egzersiz kilo kaybı için en iyi egzersizlerden biridir. Ama sonuçları optimize etmek için aktivitelerin diyet ile kombine edilmesi gerekir.

Eğer yeni egzersiz rejimi ile kilolarınızın önemli bir miktarından kurtulmayı umut ediyorsanız, önemli olan kas yapma yerine kilo vermenize yardımcı olabilecek aktivite rutinlerine odaklanabilmektir.

Kilo verebilme hedefim için ne kadarlık bir egzersize ihtiyacım vardır?

Bunun miktarı ne kadar kilo vermek istediğinizle ilgilidir. Yaklaşık yarım kilo zayıflayabilmek için 3500 kalori yakmanız gerekir. Bunu yapabilmenin de iki yolu vardır: Beslenmenizde kalori alımını kısıtlayarak ya da fiziksel aktiviteyi artırarak. En başarılı kilo kaybı rutinleri bu iki yolun birleştirilmesi ile mümkün olabilmektedir. Eğer diyetinizde kalori kesmeyi planlıyorsanız, aktivitelere yetecek kadar kalori aldığınızdan da emin olmanız gerekir.

Kilo kaybına odaklanmak için tasarlanmış birçok egzersiz rutinleri aerobik egzersiz etrafında döner. Yetişkinlerin haftada 150 dakikalık orta düzeyde aerobik aktivite ile 75 dakikalık güçlü aerobik aktivite yapmaları tavsiye edilmektedir. Bu aktiviteler 10 dakikalık veya daha uzun olan seanslar ile günler arasında bölünebilir. Aerobik aktivitelerin yanı sıra yetişkinlerin aerobik eforlarını artırmak, yaralanmaları önlemek ve atletik yeteneklerini artırmaları için haftalık 2 seanslık ağırlık antremanlarını da yapmaları gerekir.

Zayıflamak İçin En İyi Egzersizler

Aerobik Egzersizler - Herhangi bir tür aktivite aerobik egzersiz olarak adlandırılır. Yürüme ya da yüzme gibi yavaş faaliyetler orta etkinlikteki aktiviteler olarak adlandırlır ve günlük uygulanması gereken aktivitelerdir. Koşma, dans ve basketbol oynamak gibi güçlü faaliyetler ise güçlü aktiviteler olarak adlandırılır ve haftada en az 2-3 kez uygulanması gerekir.

45 dakikalık bir yürüyüş 225 ila 360 arasında bir kaloriyi yakmanızı sağlar. Günlük 45 dakikalık bir yürüş 10 günlük bir süreçte hiç bir şey yapmanıza gerek kalmadan yaklaşık yarım kilo verebilmenizi sağlayacaktır.
1 saatlik bir yüzme ise 400 ile 700 arasında bir kaloriyi ve 1 saatlik koşma yaklaşık 600 kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.

Güç idmanı - Kuvvet antremanları genellikle spor salonlarında yapılan fiziksel egzersiz türleridir. Aşağıdaki videoyu izleyerek evde yapabileceğiniz 30 dakikalık bir kuvvet antremanı örneği:Eğer aşırı oranda kilolu iseniz veya kalp hastalığı gibi sağlıksal sorunlarınız söz konusu ise, herhangi bir yeni egzersiz rutinine başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR