Zayıflatan 5 Benzersiz Süper Besin

Zayıflatan 5 Benzersiz Süper Besin

pin
Kilo vermek için çabalamak iyi gıdalardan vazgeçmek anlamına gelmez. Aslında, bazı gıdalar amacınıza yardımcı olabilir.

Yağları yakacak ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olacak olan bu süper besinler aynı zamanda düşük kalorili ve önemli yüksek besin konsantrasyonları içerirler.

1. Avokado - Evet, bu çok yönlü meyve biraz yağ içerir. Ama bunlar vücudu aç bırakmaya yardımcı olan tekli doymamış yağlardır. Avokado aynı zamanda lif ve protein yönünden zengindir. Karın yağlarını yok etmek için çeyrek veya yarım avokado yeterlidir. Bir orta boy avokadonun dörtte biri 65 kalori içerir.

2. Greyfurt - Muhtemelen Greyfurt Diyetini duymuşsunuzdur. Greyfurt aslında vücutta insülin miktarını düşürür. Sonuç? daha az aç hissedersiniz. Aynı zamanda dolgun hissetmenizi sağlayacak yüksek lif içerirler. Çalışmalar greyfurt yemenin kilo vermeye yardımcı olduğunu göstermektedir. 12 hafta boyunca beslenme düzenlerine sadece greyfurt ekleyen kişilerin ortalama 2 kg kaybettikleri gözlemlenmiştir. Greyfurt % 90 sudur.

3. Brokoli - Yüksek lif içeriği nedeniyle dolu hissetmenize yardımcı olur. Bonus olarak, vitamin C ve A, folik asit ve kalsiyum ile yüklüdür. Ayrıca sulforaphane içeriğiyle kanserle savaşır ve önlemeye yardımcı olur. Mümkün olduğunca çiğ tüketmeye çalışın. Piştikten sonra besinlerin bir kısmını kaybeder. Ama nasıl yerseniz yiyin buharda pişmiş brokoli kilo kaybı hedefinize yardımcı olabilir. Bir porsiyon brokoli 30 kalori içerir.

4. Kırmızı Şarap – Kırmızı şarap yağ hücrelerini bloklar. Bu durdurma işlemine adipogenesis denir. Daha açıkçası yağ hücrelerinin erken olgunlaşmasını engelleyen evredir. Alkol içindeki kaloriler vücut tarafından hızlı bir şekilde emilir ve yağ hücreleri vücutta depolanmaz. Bir kadeh şarap içmek 90 dak metabolizmayı hızlandırmaya ve kalori yakmaya yardımcı olur.

5. Çikolata - Evet! Bir parça siyah çikolata (en az yüzde 70 kakao) sindirimin yavaşlamasına yardımcı olur. Yani daha uzun tok hissetmenizi ve bir sonraki öğünde daha az yemenizi sağlar. Internal Medicine Archives'in yaptığı bir çalışmada, daha sık çikolata yiyen erkeklerin ve kadınların düşük vücut-kitle indeksine sahip olduğu bulunmuştur. Çikolatadaki flavanoller ve diğer maddeler metabolizmanın daha iyi çalışmasını sağlar. Aynı zamanda çikolata kalp hastalığı ve felç riskini azaltmaya da yardımcı olur. Ayrıca kan basıncını ve kolesterolü düşürür. Buradan her gün çok fazla çikolata yiyerek kilolarınızdan kurtulacağınız anlamını çıkartmayın. Siyah çikolatadan ılımlı bir miktar tüketmek yeterlidir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR