Bacaklardaki Siyah Noktalı Lekeler Nasıl Geçer

Bacaklardaki Siyah Noktalı Lekeler Nasıl Geçer

pin
Bacaktaki koyu siyah veya kahverengi lekeler genelde hiperpigmentasyon denilen deri pigmentindeki aşırı artmalardan kaynaklanır. Bu lekelere genellikle vücuttaki aşırı melanin neden olur.

Bu durum zararsız bir durum olmasına rağmen, aşırı pigmentten dolayı çirkin ve rahatsız edici görüntüler ortaya çıkmaktadır. Yaşlanma ya da deri enfeksiyonları (akne döküntüleri,yaralar ya da cildin olumsuz yönde tepki vermesi gibi) meydana gelen bir iltihaplanma da bu lekelere neden olabilir. Basit ev tedavi yöntemleri bacaklar üzerindeki koyu lekeleri hafifletmeye yardımcı olabilir.

Bacaktaki siyah noktalı lekeler nasıl giderilir:

1. Zerdeçal, Limon Suyu ve Yoğurt

1 tatlı kaşığı yoğurt ile birlikte ½ çay kaşığı zerdeçal ve 5 damla limon suyunu karıştırarak bir maske elde edin. Bu maskeyi en az on dakika süreyle lekelenen bölgeye uygulayın. Bu siyahımsı koyu leke ve noktalardan kurtulmak ve kapatılmasını sağlamak için bir kaç hafta boyunca her gün bu işlemi yapın.

2. Limon Suyu

Limon doğal ağartıcı özelliklere sahiptir. Noktalara limon suyu sürün ve yarım saat bırakın. Bir günde iki kez bu işlemi tekrarlayın. İstediğiniz sonuçları elde etmeniz için 2 ay bu tedaviye devam etmeniz gerekebilir. Hassas cilde sahip olanlar için su, bal ve gül suyunun karışımından elde edilen sıvıyı koyu lekeli bölgelere uygulayınız.

3. Aloe Vera

Bu ünlü doğal ilaç bacaklarınızda koyu lekelerin şifası için kullanılabilir. Taze aloe yaprağını kırarak açın ve noktalar üzerine sürün. En az yarım saat açık bırakın ve bir günde en az iki kez deneyin. Bir ay sonrasında karanlık noktaların hafiflediğini göreceksiniz.

4. Hintyağı

Koyu lekeler tedavi etmek için başka kanıtlanmış bir yöntemdir. Geceleri ve sabahları birer kez bir pamuk ile hint yağını sorunlu bölgelere uygulayın. Ayrıca siyah noktalardan kurtulmak için E vitamini yağı, badem yağı veya üzüm çekirdeği yağı gibi diğer yağlar da kullanabilirsiniz.

5. Yaban turpu

Bu keskin ilaç çiller ve güneş lekelerini yok etmek için bilinir. Bir macun olarak cilde uygulayın ya da bir cam kap içinde elma sirkesi ile karıştırıp iki hafta boyunca bekletin. Bu iki hafta sonrasında günde üç kez uygulayın. Göze çarpan bir değişikliği bir ay içinde görebilirsiniz.

6. Soğan Suyu

Bir soğan diliminin suyunu lekelerin olduğu alana günde 2 ya da 3 kez sürün. Soğan ağartma özellikleri sayesinde karanlık noktaların kaybolmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca bal ile soğan suyu ve sarımsak suyu karışımından bir macun elde ederek günde bir kez 15 dakika boyunca noktalar üzerinde bırakabilirsiniz.

Not: Bir seferde bu tedavi yöntemlerinden sizin için uygun olan bir tanesini seçin ve sonuçları görene kadar sabırlı bir şekilde devam etmeye çalışın.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR