Burun Küçültme Egzersizleri

Zamanla burnun şeklini küçültmeye yardımcı olabilecek bu egzersizler ile istediğiniz sonuçları bir kaç ay içinde alabileceğiniz iddia edilmektedir. Aynı zamanda bu egzersizler zaman içerisinde oluşabilecek yüz bölgesindeki kırışlıkları ve kas sarkmalarını önleyebilir. Burun kaldırma egzersizi: Bu egzersiz sadece burun dikleştirme egzersizi değil, aynı zamanda yüz kaldırma egzersizdir. Kafanız geriye olacak şekilde yukarıya bakarak gözlerinizi kapatın. Ağzınıza 'O' şekli verin. Başınızı geriye yaslayın ve göğsünüzü kaldırın. Nefes alarak10 a kadar sayarak bırakın. Bu egzersizi günde 3 kez yapmanız yeterlidir. Başka bir egzersiz ise her iki elin orta parmakları ile burnu göz boşluğu hizasından bastırarak sabitleyin. Her iki elin yüzük parmaklarını da burun ortasının her iki tarafına sabitleyin. Boşta kalan baş parmağınız ile burun ucuna 1 saniyelik yukarı doğru baskı uygulayıp bırakın. Günlük 1-2 defalık 30 set olarak bu egzersizi yapabilirsiniz.
pin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
1/5

Burun boyutunu küçük gösterebilmenin bir kaç yolu vardır. Bu yöntemlerden biri de doğal olarak burun küçültmeye yardımcı olacak bir kaç yüz egzersizi iddiasıdır.

Zamanla burnun şeklini küçültmeye yardımcı olabilecek bu egzersizler ile istediğiniz sonuçları bir kaç ay içinde alabileceğiniz iddia edilmektedir. Aynı zamanda bu egzersizler zaman içerisinde oluşabilecek yüz bölgesindeki kırışlıkları ve kas sarkmalarını önleyebilir.

Burun kaldırma egzersizi:

Bu egzersiz sadece burun dikleştirme egzersizi değil, aynı zamanda yüz kaldırma egzersizdir. Kafanız geriye olacak şekilde yukarıya bakarak gözlerinizi kapatın. Ağzınıza 'O' şekli verin. Başınızı geriye yaslayın ve göğsünüzü kaldırın. Nefes alarak10 a kadar sayarak bırakın. Bu egzersizi günde 3 kez yapmanız yeterlidir.

Başka bir egzersiz ise her iki elin orta parmakları ile burnu göz boşluğu hizasından bastırarak sabitleyin. Her iki elin yüzük parmaklarını da burun ortasının her iki tarafına sabitleyin. Boşta kalan baş parmağınız ile burun ucuna 1 saniyelik yukarı doğru baskı uygulayıp bırakın. Günlük 1-2 defalık 30 set olarak bu egzersizi yapabilirsiniz.