Cilt Bakımı için Yulaf Maskeleri

Cilt Bakımı için Yulaf Maskeleri

pin
Yulaf; omega-3 yağ asitleri, demir, beta-glukan ve lif açısından zengin bir kaynak ve aynı zamanda kötü kolesterolle mücadele eden bir besindir.

Bu sağlıklı gıda cildiniz için de faydalıdır. güzel bir cilt için yulaf ezmesi kullanmanın kolay yolları ise;

Cilt için yulaf

İhtiyacınız olan: 2 çay kaşığı yulaf, 2 çay kaşığı kahverengi şeker, 2 çay kaşığı ezilmiş gül ve 6-7 damla gül suyu

Yöntem: Bir kapta tüm malzemeleri karıştırın ve pürüzsüz bir hamur yapın. Şimdi yüzünüze bu karışımı uygulayın ve ılık su ile yıkayın.

Banyo için yulaf

İhtiyacınız olan: Yarım fincan yulaf (topraklı), çeyrek fincan badem sütü, 6-7 damla lavanta

Yöntem: Bir kapta tüm malzemeleri karıştırın. Karışımı banyo yaparken suya ekleyebilirsiniz ve gençleştirici bir banyonun keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayrıca bir fincan süt, yarım fincan bal ve iki bardak pişmemiş yulaf ekleyerek alternatif bir yulaf banyosu deneyebilirsiniz. 20 dakika boyunca bu karışımın içinde bekleyin ve durulayın. Süper yumuşak bir cilde sahip olacaksınız.

Sivilceler için yulaf

İki yemek kaşığı yulaf kaynatın ve soğumasını bekleyin. Şimdi akneye bu karışımı uygulayın ve kurumaya bırakın. Ilık su ile yıkayın.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR