Cilt Bakımında Badem Yağının Kullanımları

Cilt Bakımında Badem Yağının Kullanımları

pin
Badem yağı çoğunlukla bir cilt bakım ürünü olarak kullanılmaktadır ve aynı zamanda bazı deri hastalıkları için tıbbi bir yağ olarak kullanılır.

Peki, cilt için badem yağı kullanmanın faydaları nelerdir? Farklı cilt koşulları için nasıl kullanılır?

1. Nemlendirici - Her zaman cildin nemli kalmasına yardımcı olur.

2. Enfeksiyon giderici ve iltihap sökücü - Küçük yaralar, cilt alerjileri, çatlamış deri ve diğer cilt enfeksiyonları badem yağı kullanılarak tedavi edilebilir.

3. Yumuşatıcı etkili - Cilt tarafından kolayca emilerek cildin normal PH seviyelerini geri yükler.

4. Koyu halka ve noktaların giderilmesine yardımcı olur - Yapmanız gereken tek şey biraz bal ile biraz badem yağını karıştırın ve etkilenen alan üzerine uygulayın.

5. Kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur - Badem yağı kırışıklıkların görünümünü geciktirmeye yardımcı vitaminler içerir. Bir duş aldıktan sonra geceleyin badem yağını uygulamak en iyisidir. Bunu haftada iki kez yapabilirsiniz.

6. Güneş koruyucudur - Badem yağı zararlı ultraviyole ışınlardan kaynaklı kırışıklık, güneş yanığı, yaşlanma ve cilt kanseri gibi durulara karşı koruyucu etkiye sahiptir.

Cilt İçin Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

1. Eksfoliye (Ölü cilt hücrelerinden kurtulma) - Gençleştirici, onarıcı, hasarlı cildi canlandırıcı ve mükemmel görünüm için.

Bir çorba kaşığı badem yağı ile ½ bardak ince toz şekeri karıştırın. Duştayken hazırladığınız karışımı yüzünüze yavaşça ovarak uygulayın. Göz çevresindeki hassas bölgeye sürmekten kaçının. İyice durulayın.

2. Sivilceler için - İçerdiği yağ asitleri yağlanmaya neden olan sebumların çözülmesini sağlar.

Ellerinizi ve yüzünüzü iyicene yıkayın. Ellerinize biraz badem yağı dökün ve tercihen yatmadan önce yüzünüze sürün.

3. Bir Yüz Nemlendirici olarak - Pürüzsüz ve yumuşak bir cilt için.

Yapmanız gereken kapsamlı bir temizlik sonrasında cildinizde bir veya iki damla yağı uygulamak.

4. Göz kremi olarak - Badem yağı anti-yaşlanma niteliklere sahip özelliklere sahiptir. Gözlerin etrafındaki koyu halkaların yanı sıra şişmiş göz çevresini gidermeye yardımcı olabilir.

Parmak uçlarını kullanarak gözlerinin etrafındaki bölgeye bir veya iki damla badem yağı uygulayın. Genellikle yatmadan önce bunu yapın.

5. Cilt çatlakları için - Cildi sıkılaştırır ve kan dolaşımının daha iyi olmasını teşvik ederek çatlakları azaltır.

Çatlakların olduğu alana biraz badem yağı sürün. Bir kaç dakika dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapın. Banyodan sonra ve en iyi sonuçlar için günde iki kez bunu yapmaya çalışın.

6. Mineral yağ olarak - Cildi güçlendirici, besleyici ve nemin buharlaşmasını önleyici olarak kullanılır.

Esansiyel yağlardan 2-3 damla ile badem yağını karıştırın ve cildinize masaj yaparak uygulayın.

7. Makyaj temizleyici olarak - Su geçirmez bir rimel veya göz makyajını çıkarmak için hafifçe badem yağı ile masaj yaparak bir makyaj çıkarıcı olarak kullanabilirsiniz.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR