Doğal Yollardan Dudak Rengi Açma

Doğal Yollardan Dudak Rengi Açma

pin
Dudaklar güzellik ve yüzdeki çekiciliği güçlendirebilmenin anahtarıdır. Dermatologlara göre koyu renkli dudakların birçok nedeni vardır.

Sigara, güneşe maruz kalma, alerji, kafein, UV ışınları ve daha bir çok neden dudakların kararmasına neden olabilmektedir. Dudak kremleri ve rujlar gibi kozmetik ürünler ise geçici olarak istediğiniz sonuçları almanıza yardımcı olabilirler.

Ancak kalıcı ve doğal yöntemler ile dudaklara parlaklık ve doğal pembelik verebilirsiniz. Nasıl mı?

Koyu renkli dudaklar için evde yapabileceğiniz doğal çözümler:

Bal - küçük bir yumuşak pamuk pamuk yardımı ile balı 3 dakika boyunca dudaklara sürerek ovun. Ya da gece yatmadan önce dudaklarına biraz bal uygulayarak bütün gece bekletebilirsiniz.

Badem yağı ve Hintyağı - Az bir miktar hint yağı ile badem yağını karıştırın. 3 dakika boyunca bu karışımı dudaklara masaj yaparak uygulayın.

Limon suyu - Limon suyu dudaklardaki koyu lekeler veya siyahlıkları ağartmak için en iyi çözümlerden biridir. Limon suyu ile dudaklarınıza 3 dakikalık masaj yaparak bütün gece bekletebilirsiniz.

Çilek - Bir çay kaşığı çilek suyu ve iki çay kaşığı vazelini iyicene birleştirin. Dudaklarınıza masaj yaparak bu karışı sürün ve bütün gece kalmasını sağlayın.

Buz - 3 dakika boyunca buz küpleri ile dudaklarınıza masaj yapın. Bu yöntem dudaklarınızın nemli, yumuşak ve doğal hale gelmesine yardımcı olacaktır.

Şeker - İşlenmemiş şeker ile dudaklarınıza 3 dakika boyunca masaj yapın.

Gül yaprakları ve süt - Bir miktar gül yaprağını ezin ve küçük bir kasede biraz süt ekleyerek bir macun oluşturun. Bir pamuk yardımı ile macunu dudaklarınıza yatmadan önce ovarak 10-15 dakika uygulayın.

Süt kaymağı - Süt kaymağı ile 3 dakikalık bir masajı dudaklarınıza uygulayın ve bütün gece bekletin.

Dudaklardaki Siyah Noktaların Nedenleri ve Tedavisi için bu yazımı okuyabilirsiniz…

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR