Doğal Yollarla Burun Küçültmek Mümkün mü?

Doğal Yollarla Burun Küçültmek Mümkün mü?

pin
Genelde insanlar vücudunun bir parçasından mutsuzdurlar. Bir sürü insan için o vücut parçası burundur. Yüzün orta bölgesinde bulunan burun, yüzü tanımlar. Burunda yapılacak bir değişiklik bütün görünümü etkiler.

Eğer burnunuzun çok büyük veya yüzünüz için çok geniş olduğunu düşünüyorsanız, daha küçük veya daha ince görünmesini sağlamanın çeşitli yolları vardır. Bu yöntemlerden bazıları kalıcı iken, bazıları da geçicidir. Makyaj hileleri ile örtbas etmek veya egzersizler ile burnun görünümünü değiştirmek gibi. Son çare ise, rinoplasti denilen cerrahi bir yöntem.

Aşağıdaki doğal yöntemlerden sizin için en uygun olanı ile burnunuzu küçük gösterebilirsiniz:

1. Makyaj ile hatları belirlemek veya vurgulamak

Cilt tonunuzla eşleşen bir fondöten tercihi ile başlayıp, iç göz kapağı hizasından burnun dış hatlarını belirledikten sonra koyu bir pudra uygulanır. Makyaj ile burun küçültme videosunu izleyerek aynı hileleri uygulayabilirsiniz.


2. Burunu şekillendirmek için egzersizler

  • Baş parmağınız ile sağ burun deliğini kapatın ve sol burun deliğinden nefes alıp, 4'e kadar sayarak nefesinizi tutun. Altıyı sayarken nefesi tamamen verin ve sonra tekrarlayın. Sonra sol burun deliğini kapatın ve aynı işlemi uygulayın. Her iki tarafa 5-10 dakika boyunca bu egzersizi yapın.
  • Burnunuzun üst bölgesinden başlayarak, başparmak ve işaret parmağı ile hafifçe sıkarak yukarıdan aşağıya doğru dairesel basınç uygulayın. Lavanta gibi kokulu masaj yağları kullanabilirsiniz. Burun dokusu ve kıkırdağın ince görünmesi için yaklaşık beş dakika boyunca masaja devam edin.
  • Her iki elin orta parmağını, gözün iç köşesinin dış hizasından burnun her iki tarafına yerleştirin (İki kaşın arasındaki bölgenin hemen altı). Bu bölgede kırışıklık oluşacaktır ve yüzük parmaklarınız ile bu kırışıklığın olduğu üst bölgeye 30 saniye boyunca dairesel hareket ile masaj yapın. Bu egzersizi 8 veya 10 kez yapabilirsiniz.
  • Ağzınız ile bir ''O'' şekli oluşturun ve yukarı bakarak gözlerinizi kapatın. Başınızı geriye doğru bükün ve göğsünüzü kaldırın. Bu egzersiz hem burunu kaldırma hem de yüzü kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Burunu şekillendirmek veya daraltmak için yapabileceğiniz başka bir egzersiz videosu:


3. Aksesuar ve saç stili tercihleri ile de burunu olduğundan daha küçük gösterebilirsiniz: çerçeveli gözlük, büyük küpe terciği, bukleli ve dalgalı saç modeli…


Burun küçültme, dikleştirme, daraltma, kaldırma ve şekilendirme için gerekli olan egzersizlerle ilgili olarak bu yazımızı okuyabilirsiniz...


Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR