Doğal Yollarla Kirpik Uzatma

1. Vitamin H (Biotin)  Hızlı saç büyümesini desteklemeye ve güçlendirmeye yardımcı olan Vitamin H, sayısız kozmetik ürünlerin yanı sıra bazı gıdalarda bulunan bir B-kompleks vitaminidir. Suda eriyen bu vitamin sardalya, ceviz, badem, bira mayası, muz, yumurta sarısı ve bütün tahıllarda bulunur. Günlük beslenmenize biyotin yönünden zengin gıdaları ekleyerek veya takviyeleri alarak doğal yollarla kirpiklerin uzamasını sağlayabilirsiniz.
pin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
1/5

Saç telleri gibi kirpiklerinde doğal bir büyüme hızı vardır. Eğer kirpikleriniz dökülüyor veya maskara, rimel, boyama gibi nedenlerden dolayı zarar görüyorsa tekrar uzamaları için beklemek zorundasınız. Kirpiklerin uzunluğu ve sağlıklı görünümü genetik faktörlere bağlı olmasına rağmen bazı doğal yollar ile büyümesini veya uzamasını sağlayabilirsiniz.

1. Vitamin H (Biotin)

Hızlı saç büyümesini desteklemeye ve güçlendirmeye yardımcı olan Vitamin H, sayısız kozmetik ürünlerin yanı sıra bazı gıdalarda bulunan bir B-kompleks vitaminidir. Suda eriyen bu vitamin sardalya, ceviz, badem, bira mayası, muz, yumurta sarısı ve bütün tahıllarda bulunur. Günlük beslenmenize biyotin yönünden zengin gıdaları ekleyerek veya takviyeleri alarak doğal yollarla kirpiklerin uzamasını sağlayabilirsiniz.