Doğal Yollarla Yanak Dolgunlaştırma Teknikleri

Doğal Yollarla Yanak Dolgunlaştırma Teknikleri

pin
Birçok kadın dolgun, tombul ve elma şeklinde yanaklarının olmasını ister. Yanakların dolgun olması kişiye daha genç bir görünüm vereceği gibi daha dikkat çekicidirler. Yanakları dolgunlaştırmak yüzde yağ biriktirmek anlamına gelmemeli.

Yanakları dolgunlaştırmak yüz cildinin tonlamasına daha genç ve daha sağlıklı bir görünüm verebilmek anlamına gelir. Yanaklara dolgun bir görünüm verebilmek için bir kaç doğal teknik deneyebilirsiniz ya da bir kozmetik prosedür ile yanakları fiziksel olarak daha tombul gösterebilirsiniz.

Shea yağı ve şeker karışımı. 3/4 fincan (185 ml) toz şeker ile 1 fincan (250 ml) eritilmiş shea yağını birleştirin. Karışım katı hale gelinceye kadar buzdolabında tutun. Ilık su ile cildinizi durulayın ve sonra yüzünüze uygulayın. Ilık suyla durulamadan önce beş dakika kadar yüzünüzde dairesel ovmalar yaparak bekletin.

Elma deneyin. Elma cilt için yararlı birçok besin ve vitamin içerirler. Elmalar yumuşak ve dolgun görünümlü cildini koruyacak kolajen ve elastin içerirler. Elmayı parçalar halimde keserek bir el blenderı ile püre haline getirin. Nazik ve dairesel hareketler ile püreyi yanaklarınıza uygulayın. Ilık su ile yıkamadan önce 15-30 dakika boyunca bekletin ve günlük tekrarlayın. Başka bir yöntem ise 3 havuç, yarım bardak limon suyu ile 3 elma dilimini meyve sıkacağından geçirerek suyunu elde etmeye çalışın. Her sabah bu suyu için.

Yüz egzersizlerini deneyin. Yanaklardaki dolaşımı uyarmak ve cilt görünümünü daha parlak ve daha dolu hale getirmek için basit yüz egzersizleri deneyin. Cildinizde hiçbir ekstra yağ gelişmeyecektir.

Aşağıdaki yanak dolgunlaştırma videosunu izleyerek aynı hareketleri uygulamaya çalışın.Aloe vera uygulayın. Aloe vera iltihaplanmayı azaltır ve cildin artan esnekliğini artırır. Nazik, dairesel hareketlerle cildi ovuşturarak, yanaklarınıza doğrudan aloe vera jeli sürün. Duş öncesi bunu yaklaşık 30 ila 60 dakika yapın. Günlük tekrarlayın. Ya da alternatif olarak her sabah 250 ml aloe vera suyu için.

Bal kullanın. Bal çeşitli şekillerde cildinize yardımcı olur. Her gün 1 çorba kaşığı bal tüketmeye çalışın. Ya da 1 çay kaşığı papaya ezmesi ile 1 tatlı kaşığı balı karıştırın. Yanaklarınıza bu paketi uygulayın ve ılık suyla yıkamadan önce 10 dakika boyunca bekletin.

Sağlıklı yağlar tüketin. Zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar ile yemeklerinizi pişirin. Ayrıca düzenli olarak fındık tüketin.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR