Dövme Silme Yöntemleri

Dövme Silme Yöntemleri

pin
Yaptırılırken kalıcı olması istenen bir şeyin sonradan silinmesi, çıkarılması veya kaldırılması kolay bir prosedür değildir.

Etkili olduğu kanıtlanmış dövme silme yöntemlerinden bir kaç tane mevcuttur. Ancak çok az sayıda cerrah tümüyle kaldırılmasını garanti edebilir.

Dövmenin boyutu, konumu, renk varyasyonlarının derecesi, yapan kişinin vücudunun iyileşme yeteneği, dövmeyi yapan sanatçının pigmenti cilde ne kadar eşit bir şekilde yaydığı ve dövmenin ne kadar eski olduğu gibi durumların hepsi dövmenin başarılı olarak silinmesinde etken faktörlerdir.

Yukarda ki faktörlerden dolayı kalıcı olacak şekilde dövme silme işlemi yapacaksanız, dövme kaldırılması konusunda uzmanlaşmış bir dermatolog veya cilt cerrahi merkezini tercih etmelisiniz.

Hangi yöntemler dövme silmek için kullanılır?

Lazerle Dövme Temizleme - Şu anda lazerle dövme silme en iyi yöntem olarak kabul edilir. Q-anahtarlı Nd:YAG lazer, Q-anahtarlı Alexandrite lazer ve Q-anahtarlı Ruby lazer en sık kullanılan üç lazer tipidir. Silme işlemi için birden fazla seans gerekir.

Dermabrazyon - Dermabrazyon dövme alanına bir donma çözeltisi püskürtülerek yapılan işlemdir. Cilt yavaşça bir aşındırma cihazı ile soyulur. Yani bir tür zımparalama işlemidir. Bu prosedür ağrılı ve sonrası kanamaya neden olduğundan işlem öncesinde lokal anestezi uygulanır.

Eksizyon - Dövme alanı cerrahi olarak eksize (kesip çıkarılma işlemi) edilir ve sonuçta yara kapatılır. İşlem lokal anestezi altında yapılır.

Kriyocerrahisi - Dövme çıkarılma işleminden önce dövme alanının dondurulması ile yapılan bir prosedürdür.

Yukarda ki dövme silme tekniklerinden herhangi birinde olası komplikasyonların oluşması her zaman mevcuttur.

Sonuçlar ve Komplikasyonlar

Herhangi bir işlemden sonra, cilt renginde değişiklikler genellikle devam etmektedir. Kesinlikle normal deri rengi ile dokusunun yakalanması ve restorasyonu çoğu zaman mümkün değildir. Nihai sonuçlar bir dizi faktöre bağlıdır, en önemli olanları şunlardır:

  • Yaranın iyileşmesi için kişinin vücudunun iyileşme yeteneği
  • Dövmenin yaşı - yeni yaptırılan dövmelerin kaldırılma işlemi daha zordur.
  • Sanatçının uzmanlığı
  • Kullanılan dövme mürekkebinin tipi - mürekkeplerin yaklaşık 100 farklı çeşidi bulunmaktadır ve bazılarının diğerlerine kıyasla kaldırmak kolaydır. Mavi ve siyah renkli mürekkeplerin temizlenmesi en kolay olanıdır.
  • Dövmenin büyüklüğü ve yeri

Dövme silme işleminin fiyatı ne kadardır?

Dövme silme işleminin maliyeti yapımına göre kat kat pahalıdır. Dövmenin boyutu, türü, yeri ve temizleme işlemi için kaç seans gerektiği gibi bir çok durum maliyeti etkilemektedir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR