Dudak Bakımı, Çatlak ve Kuru Dudaklar İçin Maske

Dudak Bakımı, Çatlak ve Kuru Dudaklar İçin Maske

pin
Sağlıklı dolgun dudaklara sahip olmak ister misiniz? İşte bu makale sizin için.

Dudak cildinin yüzün diğer bölgelerine göre daha fazla neme ihtiyacı vardır. Çünkü dudağın yüzeyi çok narin ve duyarlıdır. Her şey onu etkileyebilir. Bu yüzden sürekli derin bakım gerekmektedir.

Bazen dudağın köşelerindeki cilt çatlayabilir ve ciddi rahatsızlık verebilir. Aslında bunun en anlamlı sebebi B2 vitamin eksikliğidir. Vücuttaki su eksikliği de bunun sebeplerinden biri olabilir. Bundan dolayı günde 2 lt su içmelisiniz.

Dudak Maskeleri:

1. Yarım çay kaşığı beyaz peyniri yoğurt ile karıştırın. Karışımı dudağınıza sürün ve 15 dak bekletin. Sonra peçete ile temizleyin ve vazelin yada renksiz ruj sürün.

2. 1 dilim tatlı elmayı rendeleyin. İçine yarım kaşığı tereyağı ekleyip karıştırın. Karışımı dudağınıza sürün 10-15 dak bekletin. Ayrıca elma hariç kayısı, muz, kavun, karpuz ezmesi de katabilirsiniz.

3. Yarım çay kaşığı bal ve sıvı yağ karıştırın. Dudağınıza sürüp 5 dak parmaklarınızın ucu ile masaj yapın.

4. Bir çay kaşığı yağlı yoğurta 2-3 damla limon suyu ve sıvı yağ ekleyin. Dudağınıza kalın bir şekilde sürüp 10 -15 dak bekletin.

5. 1 çay kaşığı kakao, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı yarım çay kaşığı vazelin ve 1 yemek kaşığı papatya çayı karıştırın. Biraz ısıtın ve akşamları yatmadan önce sürün. Sabaha kadar kalsın. Bu karışım çatlaklara ve kurulara karşı yüksek dereceli iyileştiricidir.

Unutmayın! Her zaman dışarı çıkmadan önce dudaklarınıza renkli yada renksiz ruj dudaklarınıza sürün.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR