En iyi 10 Fondöten

Fondöten alırken karar vermeniz gereken ilk şey, cildiniz için ne tür formulasyon içeriğine sahip bir fondötene ihtiyaç duyduğunuzdur? En yakın arkadaşınızda harikalar yaratan bir fondöten sizde işe yaramayabilir. Şunu hatırlayın, En iyi fondöten tonu yüzünüzde kaybolacaktır! Kaliteli fondöten ince çizgilerin, kırışıklıkların ya da büyük gözeneklerin içine yerleşmeyecek, cildinizdeki herhangi bir kızarıklığı veya pürüzleri ise hafifçe örtbas edecektir. Fondötenler; yağlı, kuru, olgun, normal ve hassas ciltler için formüle edilmiştir. Unutmayın ki, çoğu kadının cilt tipi hava ile değişir. Yaz aylarında yağlı olabilen cilt kışın kuru olabilir. Ayrıca, birçok kadın karma cilt tipinde de sahiptir. T bölgesi yağlı iken başka bölgeleri kuru olabilir. Cildiniz için doğru fondöten formülü nedir?  Cildinizin yağlı ise, yağ içermeyen (oil-free), yağ kontrolli (oil–control) veya matlaştırıcı (mattifying) özelliklere sahip fondöten tercih edin.  Kuru cilde sahip kadınların, nemlendirici "hydrating" veya nem bakımından zengin "moisture-rich" ifadeler içeren fondöten kullanmaları gerekir. Gliserin içeren fondötenler kolaylıkla kayar.  Eğer karma bir cilde sahipseniz, cildiniz daha mı yağlı veya daha mı kuru buna kadar verin. Kremli toz fondötenler karma ciltler için idealdir. Mineral fondötenler özellikle hassas cilt tiplerine çok uygundur.  Olgun veya yaşlı bir cilde sahipseniz, cilt tipinize uygun anti-agingli fondöteni seçmeniz gerekir. Her cilt tipine uygun formulasyonları bulunan en iyi 10 fondöten ise; 1. Chanel Perfection Lumiere, £ 36 23 tona sahip Chanel fondötenden, sizin cilt tonunuz için mükemmel uygun seçimi bulabilmeniz zor olmayacaktır. Hafif formüllü, pürüzsüz bir yüzey bırakması ve artı düşük fiyatı ile en iyi fondöten terciği olacaktır.
pin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
1/10

Harika bir fondöten, kusursuz görünümlü bir cilt için bir zorunluluktur, ama doğru fondöteni almak ince iştir. Kadınların sadece yüzde 15'i doğru seçim yapmaktadırlar.

Fondöten alırken karar vermeniz gereken ilk şey, cildiniz için ne tür formulasyon içeriğine sahip bir fondötene ihtiyaç duyduğunuzdur? En yakın arkadaşınızda harikalar yaratan bir fondöten sizde işe yaramayabilir.

Şunu hatırlayın, En iyi fondöten tonu yüzünüzde kaybolacaktır! Kaliteli fondöten ince çizgilerin, kırışıklıkların ya da büyük gözeneklerin içine yerleşmeyecek, cildinizdeki herhangi bir kızarıklığı veya pürüzleri ise hafifçe örtbas edecektir.

Fondötenler; yağlı, kuru, olgun, normal ve hassas ciltler için formüle edilmiştir. Unutmayın ki, çoğu kadının cilt tipi hava ile değişir. Yaz aylarında yağlı olabilen cilt kışın kuru olabilir. Ayrıca, birçok kadın karma cilt tipinde de sahiptir. T bölgesi yağlı iken başka bölgeleri kuru olabilir.

Cildiniz için doğru fondöten formülü nedir?

Cildinizin yağlı ise, yağ içermeyen (oil-free), yağ kontrolli (oil–control) veya matlaştırıcı (mattifying) özelliklere sahip fondöten tercih edin.
Kuru cilde sahip kadınların, nemlendirici "hydrating" veya nem bakımından zengin "moisture-rich" ifadeler içeren fondöten kullanmaları gerekir. Gliserin içeren fondötenler kolaylıkla kayar.
Eğer karma bir cilde sahipseniz, cildiniz daha mı yağlı veya daha mı kuru buna kadar verin. Kremli toz fondötenler karma ciltler için idealdir.
Mineral fondötenler özellikle hassas cilt tiplerine çok uygundur.
Olgun veya yaşlı bir cilde sahipseniz, cilt tipinize uygun anti-agingli fondöteni seçmeniz gerekir.

Her cilt tipine uygun formulasyonları bulunan en iyi 10 fondöten ise;

1. Chanel Perfection Lumiere, £ 36

23 tona sahip Chanel fondötenden, sizin cilt tonunuz için mükemmel uygun seçimi bulabilmeniz zor olmayacaktır. Hafif formüllü, pürüzsüz bir yüzey bırakması ve artı düşük fiyatı ile en iyi fondöten terciği olacaktır.