Estetik Göğüs Büyütme Operasyonlarında Bilmeniz Gerekenler

Estetik Göğüs Büyütme Operasyonlarında Bilmeniz Gerekenler

pin
Meme büyütme, bir kadının memesinin büyüklüğünü, şeklini veya dolgunluğunu artırmak için yapılan cerrahi bir işlemdir.

Göğüs kaslarının ya da meme dokusunun altına silikon, salin (serum fizyolojik) ya da alternatif kompozit meme implantları yerleştirilerek yapılır.

Meme implant cerrahisinin üç temel tipi vardır: büyütme, revizyon ve yeniden yapılandırma. Cerrah vücudunuza, implant tipine ve ne kadar büyütme yapılacağına bağlı olarak; koltuk altı, meme etrafından yada meme altından bir kesim yapacaktır.

Meme büyütme ciddi sarkık meme sorunlarını gidermez. Eğer sarkan memeleri dolgun yapmak istiyorsanız, meme büyütme ameliyatıyla birlikte meme dikleştirme ameliyatını da yaptırmanız gerekebilir.

Göğüsleriniz ameliyattan sonra gazlı bez ile kaplı olacaktır. Bir kaç gün içinde kaldırılacak drenaj tüpleri ile birlikte iyileşme aşamasında bir cerrahi sutyen de giymek gerekebilir.

Meme implantları bir ömür boyu kullanılmak için tasarlanmamıştır. Meme büyüklüğü ve şekli zamanla değişir. Bundan dolayı implantların zaman içerisinde değiştirilmesi gerekebilir. Değiştirilmesi gereken süre kadından kadına değişir.

Meme implantları emzirmeyi zorlaştırabilir.

Meme implantlarında önemli olan yaş değil, sağlıktır.

Meme implantları mamografi sırasında meme kanserinin tespit edilmesini engelleyebilir.

İmplantların kansere sebep olduğuna dair henüz bir çalışma yoktur. Olabilirde olmayabilirde!

Olası riskler:

  • Meme ağrısı
  • Meme ucu ve meme hissi değişiklikleri
  • implant çevresindeki alanda sertleşme
  • Yara izi
  • Kanama
  • Enfeksiyon
  • Implantların boyut ve şekli ile ilgili problemler (örneğin, meme simetrik olmayabilir)


Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR