Evde Diş Beyazlatma Teknikleri

Evde Diş Beyazlatma Teknikleri

pin
Bir diş 4 dokudan oluşmaktadır: Diş minesi, dentin, sement ve pulpa. Diş minesi ve dentin dişlerin renginde büyük rol oynamaktadırlar.

Dişlerdeki renk değişikliği yaşlanma sürecinin bir parçasıdır. Aynı kırışıklıklar gibi.

Genetik, ne yiyip içtiğiniz ve ne kadar ağız hijyeninize özen gösterdiğiniz gibi birçok faktör dişlerin sararmasına ve renginin değişmesine neden olabilir. Dişleri beyazlatmak için çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz. Mevcut birçok çözümü olması ile birlikte, birçok kişi doğal yöntemleri kullanarak beyaz dişlere sahip olabileceklerini düşünmemektedirler. Doğal beyazlatma yöntemlerini kullanarak da dişlerinizi beyazlatabilirsiniz:

1.Baking Soda (sodyum bikarbonat)

Sodyum bikarbonat sadece bir diş beyazlatıcı değil, aynı zamanda dişleri temizler. Yapmanız gereken tek şey biraz su ve bir tutam tuz ile sodyum bikarbonatı birleştirmek ve bir macun elde etmektir. Yaklaşık bir dakika boyunca normalde yaptığınız gibi dişlerinizi fırçalayın ve iyice ağzınızı çalkalayın. Haftada iki kez bunu yapabilirsiniz.

Eğer sodyum bikarbonat kullanmaya karar verirseniz, aynı zamanda limon suyu ile karıştırıp deneyebilirsiniz.

2.Çilek, Tuz ve Baking Soda

Çilek yüksek C vitamini içeriğiyle dişlerin sarı olmasına neden olan plakların bozulmasını engelleyebilir. Ayrıca çilek malik acid adı verilen bir enzim içermektedir. Bu enzim yüzey lekelerinin giderilmesine yardımcı olur. İhtiyacınız olan 1-3 adet çilek, bir tutam deniz tuzu,1/2 çay kaşığı Baking Soda (isteğe bağlı)

Çilekleri püre haline getirin ve deniz tuzu ile baking sodayı ekleyin. Bir kâğıt havlu ile dişlerinizi silin ve bir diş fırçası ile karışımı dişlerinize uygulayın. 5 dak bekletin ve durulayın. Gece uygulayın.

3.Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağındaki laurik asit dişleri sarı yapan yüzeyde bulunan bakterilerle mücadele ederek dişlerinizi kurtulabilir. Ayrıca Hindistan cevizi yağı diş eti sağlığını geliştirmeye ve nefesinizi taze tutmaya yardımcı olur.

İhtiyacınız olan bir çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı. Sabah dişlerinizi fırçalamadan önce, bir çorba kaşığı hindistan cevizi yağını (ağız büyüklüğüne bağlı olarak) veya daha azı ile dişlerinizi ovalayın. 10-15 dakika boyunca uygulayın ve su ile durulayın. Sonrasında dişlerinizi fırçalayın.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR