Göz Altı Şişliklerine ve Koyu Halkalara Doğal Çözümler

Göz Altı Şişliklerine ve Koyu Halkalara Doğal Çözümler

pin
Birçok kişiyi rahatsız eden göz çevresindeki koyu halkalar, morluklar ve şişmiş gözler dışarıdan bakıldığı zaman iyi bir izlenim yaratmadığı gibi kişiyi yorgun ve bitkin gösteren bir durumdur.

Göz şişlikleri, göz torbaları ve koyu mor halkaların birçok nedeni bulunmaktadır. Bu duruma neden olan faktörler sigara, uyku yetersizliği, kalıtsal özellikler, yanlış beslenme, soğuk, sinüs enfeksiyonu, ağlama, demir eksikliği anemisi, aşırı alkol içme, vücudun susuz kalması, K vitamini eksikliği, kirlilik ve alerjidir.

Ekstra pigmentasyon veya kemik yapısından kaynaklanan koyu halkaların tedavi edilmesi zor olsa da, görünümlerini azaltılabilirsiniz.

Birçok doğal ev tedavilerinin koyu halkaları, göz şişliklerini azaltmada etkili olduğu bilinmektedir. Mutfağınızda kolayca bulabileceğiniz bu malzemelerle aşağıdaki bitkisel tedavi yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Soğuk poşet çay: Soğuk suya çay poşetlerini daldırın. Bu yaklaşık on beş dakika boyunca gözlerinize oturtun. Çay torbaları göz altındaki alanlarını yenilemeye ve şişkin gözleri azaltmaya yardımcı olurlar.

Salatalık suyu: Salatalık suyu cilt için etkili bir toner ve sıkılaştırıcı olarak hizmet verebilir. Yaklaşık on beş dakika boyunca göz çevresine bu sıvıyı sürün. Ilık su ile yıkayın. Salatalık suyu gözlerinizdeki gerginliği azaltmaya da yardımcı olur.

Portakal suyu ve gliserin: Portakal suyu ve gliserin ile bir karışım hazırlayın. Gözlerin etkilenen alana karışımı bir haftada üç kez hafifçe sürün. Kısa bir süre sonra, göz çevresinin görünümünün düzeldiğini fark edeceksiniz.

Domates ve limonlu karışım: Taze domates, biraz limon suyu, bir miktar zerdeçal tozu ve un kullanılarak bir karışım elde edin. Karışımı göz çevresine uygulayarak 15 dak bekletin. Günlük olarak bu doğal tedavi uygulayın. Göz şişkinliklerini ve koyu halkaları gidermek için en yollardan biridir.

Nane yaprakları: Ezilmiş nane yaprakları gözlerin altındaki mor halkaların azaltılmasında yardımcı olabilir. Ezilmiş nane yapraklarını on beş dakika göz çevrenizde bekletin. Bu tedavi gözleri rahatlatır ve yatıştırır.

Badem yağı ve süt: Göz çevresindeki bölgeye badem yağı ve sütten oluşan macunu uygulayın. Uyumadan önce uygulayabilir ve tüm gece bekletebilirsiniz.

K vitamini içeren kremler.

Bolca dinlenin ve uyuyun.

Bolca su için.

Folik asit açısından zengin gıdalar ya da B vitamini ve balık yağı takviyeleri tüketin.

Tuz tüketimini azaltın.


Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR