Günlük Güzellik Rutini İçin Buzun 5 Farklı Kullanımı

Günlük Güzellik Rutini İçin Buzun 5 Farklı Kullanımı

pin
Buz küpleri sıcak ve nemli günlerde içecekleri soğutmak için iyi harika bir yoldur, ancak bu buz küpleri ile yapabileceğiniz çok daha fazla şeyin olduğunu biliyor muydunuz? Göz şişmesinden akne tedavisine kadar güzellik rutininize buz küpleri dahil ederek kullanmanın birkaç yolu:

Şişmiş gözleri tedavi etmek için:

Uyku eksikliği, çok fazla stres ve hatta göz yorgunluğu gözlerin şişmesine ve kabarmasına neden olabilir. Bu hoş olmayan ve istenmeyen şişliği azaltmak için sadece bir kağıt havluya biraz buz küpleri sarın ve hafifçe gözlerinizi ovun. Serinlik gözleri yatıştırmaya yardımcı olacaktır.

Sivilceleri azaltmak ve sivilceli bölgeyi yatıştırmak için:

Eğer cildinizde yeni bir sivilce fark ederseniz, buz küpü ile etkilenen alanı yavaşça ovun. Soğuk buz küpü deri yüzeyine giden kan akışını kısıtlayacaktır. Bu sivilceli bölgede kızarıklık ve şişliği azaltır.

Gözeneklerin görünümünü azaltmak için:

Buz genişlemiş gözeneklerin görünümünü en aza indirmek için etkili yöntemlerden bir tanesidir. Gözeneklerin boyutunu azaltmak için yüzünüzü bir buz küpü ile kaydırarak ovun.

Cımbız kullanmadan önce veya sonra kullandığınız bölgeyi hissizleştirmek için:

Cımbızla istemediğiniz tüyleri almak çok ağrılı olabilir. Cımbızı kullanmadan önce bu acıyı azaltmak için cildinizi buz ile ovabilirsiniz.

Yorgun cildi yenilemek için:

Yüzünüzü buz kaydırarak ovduğunuzda, vücudunuz otomatik olarak ovulan bölgeye sıcak kan akışı yönlendirir. Ovulan bölgede kan dolaşımının artması yorgun cildin yenilenmesine yardımcı olur. Kılcal damarlara zarar vermemsi için bir cam bardak içine biraz buz küpü kovun ve bardakla yüzünüzü soğutmaya çalışın.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR