Gür, Uzun ve Sağlıklı Kirpikler İçin Ne Yapmalı

Gür, Uzun ve Sağlıklı Kirpikler İçin Ne Yapmalı

pin
İyi görünümün yanı sıra, kirpikler göz sağlığında önemli bir role sahiptirler. Uzun, gür ve sağlıklı kirpikler çoğu kadının güzellik listesindeki dileklerinden bir tanesidir. Ancak herkes doğal olarak gür, uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olabilecek kadar şanslı da değildir.

Yaşlandıkça kirpiklerin büyümesi durur ve daha seyrek hale gelirler. Kirpikler kendi yaşam döngüsünü tamamlayınca en az bir kez dökülürler. Zayıflayan ve düşen bir kirpiğin geri büyümesi yaklaşık 2 ay veya daha uzun sürebilir. Neticesinde hacimli kirpiklere sahip olacak kadar şanslı olmayabiliriz. Bu durum ister ünlü olsun ister sıradan bir kişi olsun herkes için geçerlidir. Peki, ünlülerin güzellik sırları nedir? Doğal görünümlü uzun ve gür kirpiklere sahip olabilmek için çok fazla seçenek vardır.

Doğal yolardan kirpikleri büyütmeden önce, ilk etapta onların dökülme nedenini bulmanız gerekir. Stres ve bazı ilaçların yan etkileri kirpiklerin düşmesine neden olabilir. Ayrıca, hipotiroidi, alerjiler ve D. foliküler akarlar gibi bazı tıbbi durumlar da kirpik kaybına neden olabilir. Bu tarz sağlık problemlerinden şüpheleniyorsanız bir sağlık kuruluşundan destek almanız gerekir.

Kirpik Büyümesi için vitamin takviyeleri: Biotin hem saç hem de kirpiklere güç ve uzunluk artışı veren suda eriyen bir B vitaminidir. A vitamini de vücutta hücre ve dokuların sağlıklı gelişiminden sorumlu olup kirpiklerin büyümesini teşvik ederler. E vitamini kan dolaşımını uyararak doğal yollardan kirpiklerin büyümesine yardımcı olurlar.

Göz için akıllıca makyaj seçin: Maskara gözlerinizi geliştirmek için harika bir yoldur ama aynı zamanda kirpik kaybına neden olurlar. Doğal ve su geçirmez maskara seçin. Her gün kirpik bigudilerini kullanmaktan kaçının. Bunlar kirpiklerin uçlarını zayıflatır. Kirpiklerin en kötü düşmanı siz olabilirsiniz. Maskaralı uyku, su geçiren maskaralar, sıklıkla gözleri ovmak, göz kapaklarındaki asılma ve sürtünmelerin hepsi kirpiklerde aşınma ve yıpranmalara neden olabilir.

Kirpikleri beslemek için Hint yağı: Gece vazelin uygulamak kirpiklerinizi kırılgan hale gelmesini önlemeye yardımcı olur. Ancak gerçek bir kirpik takviye tedavisi için, hint yağı deneyebilirsiniz. Hint yağı kirpikleri nemli, ful ve yumuşak tutmaya yardımcı olmak için asırlardır kullanılan doğal bir çözümdür.

Kirpik kremleri veya E vitamini: Saç bakımında kullandığınız gibi kirpikleriniz için de kirpik kremleri kullanabilirsiniz. Genellikle keratin ya da biyotin gibi proteinler içeren kirpik kremleri de, kirpikleri güçlendirmeye, nemlendirmeye, uzamasına ve hatta kırılmalarını önlemeye yardımcı olurlar. Yatmadan önce kirpiklere zeytinyağı ya da E vitamini uygulayın ve sabah yıkayın. Bu kirpiklerinizi güçlendirmek ve büyütmek için onları teşvik edecektir.

Yeşil Çay: Flavonoidler bakımından zengin olan yeşil çay güçlü bir antioksidan olmasının yanı sıra kirpik büyümesi için de kullanılabilir. bir pamuk ile kirpiklere serin ve şekersiz yeşil çay uygulayın ve gözünüzün içine sıvı kaçmamasına dikkat edin.

Zeytin yağı – Badem yağı – Hint yağı: tüm yağlardan 1 er kaşık karıştırın. Bir pamuk yardımı ile yatmadan nce kirpiklerinize uygulayın.

Yumurta beyazı ve hint yağı: Her iki malzemeden 2 damla alın ve karıştırın. Kirpiklere bu karışımı sürün ve gece boyunca bırakın.


Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR