Güzel Kokmak İçin Ne Yemeli?

Güzel Kokmak İçin Ne Yemeli?

pin
Kaliforniya Üniversitesi'ne göre; herkesin genetik, sağlık ve kişisel hijyeni tarafından belirlenen vücut kokuları mevcuttur.

Sülfür içeren gıdalar; örneğin brokoli, lahana, karnabahar, sarımsak ve soğan gibi besinler olumsuz bir vücut kokusu etkisine sahiptirler. 72 saat süren etkileriyle kişiyi daha az çekici yapmaktadırlar.

Neyse ki, bazı gıdalarda kişinin arkasında hoş bir koku bırakmasına yardımcı olmaktadır.

Turunçgiller: Canlılıklarıyla taze, kokularıyla uyaran, vücut tarafından emilimi kolay ve vücut kokusunu pozitif yönde etkilerler. Ananas, portakal, çilek ve elma deneyin. Günde bir bardak elma suyu kötü kokuları uzak tutmak için yeterlidir.

Kakule: Harika bir nefes spreyi olarak bilinen kakule, hızla vücuda nüfuz ederek taze bir aroma kokusu salgılatır.

Yasemin çayı: Bir bardak iç ve harika kok. Tüm bitkisel çaylar sindirime yardımcı olup, toksinleri dışarı atarak vücudun daha güzel kokmasını sağlar.

Çemen otu tohumları: geceleyin bir bardak suda ıslatarak bekletin, sabah yiyin ve gün boyunca güzel koku salgılamasının tadını çıkarın.

Biberiye: Bu ​​harika baharat cildi tedavi etmesinin yanı sıra, kötü vücut kokularını da imha eder.

Yoğurt: yararlı mikroorganizmalar midenin sindirimine ve toksinlerle mücadele etmesine yardımcı olurlar. Aynı zamanda vücut kokusuna yardımcı olurlar.

Limonlu Su: Limonlu su vücut sistemini yenilemeye ve temizlemeye yardımcı olur. Daha fazla su içmek, aynı zamanda temiz kokulu olmanıza yardımcı olur.

Tarçın, kekik ve nane: Bu üç baharat güzel kokmayı geliştirmek için baya etkilidirler.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR