Hangi Ten Rengine Hangi Saç Rengi Gider?

Hangi Ten Rengine Hangi Saç Rengi Gider?

pin
Renk eşsiz güzelliğin ve yüz özelliklerinin yansıtılmasında önemli bir aksesuardır. Doğru saç rengi ile gözlerinizin renginin vurgulanmasında ve görünüşünüzde büyük bir fark yaratabilirsiniz.

Sadece cilt tonunuz, ten renginiz ve doğal saç renginiz en iyi saç rengini seçmenize yardımcı olabilir. Bununla ilgili olarak doğru saç rengini nasıl bulabileceğinizi anlatmaya çalışacam!

Cildinizin tonunu bulun. Doğal bir ışık altında beyaz bir tişört giyin ve aynanın önünde durun. Cildinize yakından baktığınızda, renklendirmede hangi tonlar baskın? Sarı mı, kırmızı mı yoksa pembe-mavi mi? Eğer pembe-mavi ise ten renginiz soğuk, kırmızı ya da sarı ise cilt tonunuz sıcak kategorisine girer.

Eğer siyah veya kahverengi saçlı olarak doğmuş iseniz, büyük olasılıkla sıcak cilt tonuna sahipsinizdir. Turuncu, kahverengi, altın veya turuncu-tabanlı kırmızı gibi alt cilt tonlarınız olacaktır. Eğer sarışın saçlı doğmuş olsaydınız, muhtemelen mavi, yeşil, pembe veya mavi tabanlı kırmızı gibi soğuk cilt alt tonlarına sahip olurdunuz.

Cilt tonları sıcağın alt tonlarından biri olan kişilerin saçları, soğuk renklerle daha uyumlu görünür. Bunun aksine, soğuk cilt alt tonları olan kişiler de sıcak renkler ile daha iyi görünürler.

Eğer yağlı, çilli veya koyu tenli bir cilde sahipseniz ve doğal saç renginiz kahverengi, altın renkli, kırmızımsı kahverengi, çilek sarısı veya altın sarısı ise sarının alt tonlarına sahipsinizdir.

Zengin renkler kullanın. Örneğin; kestane rengi, koyu altın kahverengi ve maun rengi gibi.

Eğer saçlarınızı daha çok vurgulamak istiyorsanız, tarçın ve bakır renklerini tercih edin.

Altın sarısından kaçının.Bu renk cildinizdeki sarıyı yoğunlaştıracak ve size sağlıksız bir ışıltı verecektir.

Sarı cilt tonlarını nötralize etmek için kırmızının tonları ekleyebilirsiniz.
Cildinizdeki kırmızının tonlarını kontrol edin. Kırmızı tonlar genellikle sıcak cilt tonu türlerindendir. Ancak cilt rosacea veya akneden etkilenmiş ise soğuk kategorisine de girebilir.

Parlak kırmızı tonları ile bal kahverengisi veya altının temel renklerini kullanın ve sonra karamelli düşük parlaklıklar ekleyebilirsiniz.

Altın tonları cilt görünümünü daha az kırmızı ya da daha çok kırmızı yapacaktır.

Eğer hafif bir sarışın görünüm isterseniz, saçların taç ve orta bölümlerde birkaç ışık vurguları ekleyebilirsiniz.

Çok koyu tonlardan kaçının.

Eğer soğuk alt tonlara sahipseniz: doğal saç renginiz mavi-siyah, koyu kahverengi, orta kül rengi, altın sarısı veya beyaz sarışındır. cilt tonunuz çok parlak, orta renkte ya da kahverengiden çok koyu kahverengiye göre değişebilir.

Sarı, kül kahverengi ya da kırmızı renkleri kullanın.

Vurgular için buğday, bal, boz kahverengi veya kül rengi deneyin.

Soğuk renkli cilt tonlarında fildişi rengi iyi bir görünüm verecektir.Soğuk cilt tonu ve koyu cilde sahipseniz: bordo, vişne ya da seylan saç rengini seçebilirsiniz.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR