Hangi Vücut Tipine Sahipsiniz?

Vücut tipi, vücudunuzun şekli ve ölçülerine göre bilimsel olarak hesaplanmaktadır. İnce, atletik ve seksi gibi bir dizi fiziksel özelliklere göre kategorize edilmektedir.   İlk olarak, Hangi vücut tipine sahip olduğunuzu belirlemek iyi bir fikirdir. Niçin? Çünkü fit ve zayıf vücut çabalarınıza gerçekçi hedefler koyabilmeniz için. Vücut tipinizi bildiğinizde hangi bölgelerinizin daha fazla özel bakım gerektirdiğini biliyor olacaksınız.  Giyeceğiniz elbiseler, yapacağınız egzersizler ve beslenme şekliniz nasıl olması gerektiği, vücut tipine uygun olmalıdır.    Elma şeklinde vücut tipi: Vücudunuzun en üstü nispeten daha yoğun ve bel altı ince ise elma vücut tipine sahipsiniz. Yani daha geniş omuzlar ile birlikte oldukça ağır bir üst vücuda ve ince basenlere sahipsiniz. Spor: göğüs, karın ve kollara odaklanmalısınız. Elma vücut tipinde yağlar genellikle burada birikirler Giyim: vücudun üst kısmına odaklanın. Çok dar modellerden kaçının. V yaka bluzlar, alt ve üst tek renk seçimi, göğüsleri tam saran bir sutyen ve avantajınız olan bacaklarınıza geniş paça pantolon veya kot.
pin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
1/5

Elma, armut, yuvarlak, kum saati veya ince vücut tipine mi sahipsiniz?

Vücut tipi, vücudunuzun şekli ve ölçülerine göre bilimsel olarak hesaplanmaktadır. İnce, atletik ve seksi gibi bir dizi fiziksel özelliklere göre kategorize edilmektedir.

İlk olarak, Hangi vücut tipine sahip olduğunuzu belirlemek iyi bir fikirdir. Niçin? Çünkü fit ve zayıf vücut çabalarınıza gerçekçi hedefler koyabilmeniz için. Vücut tipinizi bildiğinizde hangi bölgelerinizin daha fazla özel bakım gerektirdiğini biliyor olacaksınız.

Giyeceğiniz elbiseler, yapacağınız egzersizler ve beslenme şekliniz nasıl olması gerektiği, vücut tipine uygun olmalıdır.

Elma şeklinde vücut tipi:
Vücudunuzun en üstü nispeten daha yoğun ve bel altı ince ise elma vücut tipine sahipsiniz. Yani daha geniş omuzlar ile birlikte oldukça ağır bir üst vücuda ve ince basenlere sahipsiniz. Spor: göğüs, karın ve kollara odaklanmalısınız. Elma vücut tipinde yağlar genellikle burada birikirler Giyim: vücudun üst kısmına odaklanın. Çok dar modellerden kaçının. V yaka bluzlar, alt ve üst tek renk seçimi, göğüsleri tam saran bir sutyen ve avantajınız olan bacaklarınıza geniş paça pantolon veya kot.