Her Kadının Bilmesi Gereken Anti-Ageing Sırları

Her Kadının Bilmesi Gereken Anti-Ageing Sırları

pin
Yaşlanma yavaş ve doğal bir süreçtir. Bir kadın 30 una geldiğinde ince çizgiler ve lekeler gibi yaşlanma belirtilerini fark etmeye başlayacaktır. Yaş ilerledikçe esnekliğini kaybeden cilt kırışıklıklara dönüşecektir.

Ancak bu süreci geciktirmek ve birkaç yıl daha genç görünümlü bir cilde sahip olmak mümkün. Doğru yaşta doğru bakım ile yaşlanmayla mücadele edebilirsiniz.

İşte her kadının bilmesi gereken anti-ageing sırları;

Yeterli antioksidan almak: Erken yaşlarda yeterli antioksidanlar tüketmek cildin yaşlanmasına sebep olan radikallerle savaşmaya yardımcı olur. Bu serbest radikaller kötü beslenme ve çevremizde toksine maruz kalmaktan gelmektedirler. Bundan dolayı antioksidan bakımından zengin ürünleri tüketmemiz gerekmektedir. Meyveler, sebzeler ve fındık zengin antioksidanlar içermektedir.

Susam yağı masajı: Susam yağı yaşlanmayı yenmek için yararlı bir çare olarak kabul edilmiştir. Sabah cildinize susam yağı kullanın ve iyice masaj yapın. Bunu yapmak kan akışını uyaracaktır. Aynı zamanda cildinizi nemlendirir ve ölü deri hücrelerinden kurtulmanızı sağlar. Sağlıklı ve genç bir cilt için bunu alışkanlık haline getirmeniz gerekmekte.

İşlenmiş şekerden kaçının: İşlenmiş şeker vücudunuzdaki kalojen dokunun azalmasına ve deride kırışıklığı artıran en önemli etkenlerden biridir. İşlenmiş şekerler; soda, şeker, kek, tatlılar, yapay ballar vs sıklıkla bulunmaktadır.

Her zaman güneşe karşı cildinizi korumak: Güneşteki UV ışınları yıllar sonrası cildimizde ince çizgilere ve kırışıklıklara neden olmaktadır. Bu zararlı ışınlara karşı cildinizi korumak büyük önem taşımaktadır. Eğer gün boyunca dışarıda iseniz güneş kremi ve losyonları kullanın.

Derinin pul pul dökülmesi: Pul pul dökülme yeni hücre yenilenmesini artırmaya yardımcı olur ve ölü cildin çoğalmasını azaltır.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR