Hindistan Cevizi Yağının Güzelliğe Faydaları

Hindistan Cevizi Yağının Güzelliğe Faydaları

pin
Saç bakımı, cilt bakımı, stresi rahatlama, kolesterol seviyesini koruma, kilo kaybı, bağışıklık sistemini güçlendirme, sindirim ve metabolizmayı düzenleme gibi faydaları olan bu yaşlı Hint maddesi yağı; aynı zamanda diş kalitesi ve kemik gücünü artırmaya, böbrek sorunlarına, kalp hastalıklarına, yüksek tansiyona, diyabete, HIV ve kanserle mücadele etme yeteneğine de sahiptir.

Bu faydaları içeriğindeki laurik asit, kaprik asit, kaprilik asit ve ilgili özelliklerine (antimikrobik, antioksidan, anti-mantar, antibakteriyel ve yatıştırıcı özellikleri) bağlıdır.

Hindistan cevizi yağının Güzelliğe Faydaları ise;

Saç bitlerine çözüm: elma sirkesi ile saçları durulayın ve kuruduktan sonra, kafaya Hindistan cevizi yağı uygulayın ve 12 ila 24 saat boyunca bekletin.

Tırnak Eti Yağı: Hindistan cevizi kremi ile cilt soyulmasını engeleyebilir ve ayrıca manikürün uzun süre gitmesini sağlayabilirsiniz.

Göz Kremi: Göz kremine ekstra para harcamak istemiyorsanız, göz altı torbaları ve ince çizgiler üzerinde hindistan cevizi yağı bir miktar kullanın.

Vücut Ovucu: Bir exfoliator oluşturmak için bir avuç kaba tuz ya da şeker ile yarım fincan hindistan cevizi yağını karıştırın.

Masaj Yağı: Sıcak Hindistan cevizi yağı ile lavanta ya da birkaç damla nane yada uçucu yağ ekleyerek rahatlatıcı bir masaj yağı oluşturabilirsiniz.

Kepek Tedavisi: Kepek ve kuru kafa derisi için geceleyin hindistan cevizi yağı tedavisi ile hem saçların köklerini nemlendirir hemde kepekten kurtulabilirsiniz. Ayrıca Hindistan cevizi yağı saç büyümesini teşvik eder.

Hindistan cevizi yağı nefesi temizlemek için kullanılabilir. Hindistan cevizi yağı antifungal ve antibakteriyel özelliklerinden dolayı diş hijyeni tedavisi için en çok tavsiye edilen yağdır.

Hindistan cevizi yağı, aynı zamanda etkin bir beyazlatma diş macunu olarak sodyum bikarbonat ile karıştırılabilir.

Kırışıklıkları önlemek için bir gece kremi olarak doğrudan cildinize Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı yatmadan önce dudaklara uygulandığında aynı zamanda doğal bir dudak kremi gibi davranır.

Hindistan cevizi yağı iltihaplı bölgeyi yatıştırmak için güneş yanıkları için kullanılabilir.

Hindistan cevizi yağı ucuz ama etkili bir makyaj sökücüdür. Yağ hem cildinizi temizler hem de vücudu nemlendirmek için bir losyon olarak kullanabilirsiniz.

Böcek ısırıklarının neden olduğu kaşıntıları rahatlatmak için hindistan cevizi yağı kullanabilir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR