Hızlı Saç Büyümesi ve Cilt Bakımı İçin Bal Maskeleri

Hızlı Saç Büyümesi ve Cilt Bakımı İçin Bal Maskeleri

pin
Bal maskeleri, doğal bir şekilde saçınıza sağlık ve cildinize parlaklık verebilir.

Hızlı Saç Büyümesi için bal maskeleri;

  1. 1 çorba kaşığı bal alın. Şampuana ekleyin ya da kafa derisi üzerine doğrudan uygulayın. 20-30 dakika uyguladıktan sonra ılık su kullanarak yıkayın. En az haftada iki kez bunu uygulayın.
  2. Bir kâsede 1oran su ve 9 oran bal kullanarak, bir karışım elde edin. Kafa derinize düzgün bir şekilde masaj yaparak, saç köklerinden tüm saçı kaplayacak şekilde karışımı saçlarınıza sürün. 3 saat bekleyin ve ılık su ile durulayın. Haftada 1 kez uygulayın.
  3. 2 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağını karıştırın. 30 sn mikrodalgada karışımı ısıtın. Bir dakika soğumasını bekleyin ve Kafa derisi içine masaj yapın. Saç kökünden başlayarak tüm saçınızı kapsayacak şekilde çalışın. 30 dakika saçlarınızı örtün. Soğuk su ile saçlarınızı durulayın.

Parlak bir cilde sahip olmak için bal maskesi;

  1. 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1yumurta sarısını karıştırın.15-20 dak yüzünüze uygulayın ve ılık su ile yıkayın.
  2. 1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı kil ve 1 çay kaşığı limon suyunu koyu bir macun elde dene kadar karıştırın. 15 dakika cildinize uygulayın ve ılık su ile yıkayın.

Ölü deri hücrelerinden ve siyah noktalardan kurtulmak için bal maskesi:

1kaşık bal, 1 kaşık limon suyu ve 1 kaşık şekeri karıştırın. 10-15 dak yüzünüze uygulayın ve durulayın. Bal cildinizi temizler, limon suyu parlaklık verir ve şeker siyah noktalarla mücadele edecek mükemmel bir exfoliatordür.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR