Hızlı Saç Uzaması İçin Ev Maskeleri

Hızlı Saç Uzaması İçin Ev Maskeleri

pin
Yaş, hormonal dengesizlik, yanlış beslenme vb gibi bir dizi nedenler saç büyümesini etkiler. Kim Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak istemez ki.

İnsanlar pahalı ilaçlar ve tedavilere büyük miktarda para harcamaya hazırlar. Ama bu pahalı tedavileri düşünmeden önce, saçınızın daha hızlı büyümesini sağlamak için bu etkili ev tedavilerini uygulayabilirsiniz.

Yumurta sarısı ve zeytinyağı:Yumurta içerdiği yüksek düzeyde proteinlerle yeni saç oluşumuna yardımcı olur. Proteinin içeriğindeki mineraller ve vitaminler saçı beslemeye yardımcı olurlar. Öte yandan zeytinyağı saçı yumuşatmaya ve donuk saçlara parlaklık vermektedir. Bir yumurta beyazını ve bir kaşık zeytinyağı karıştırın. Saçınıza bu karışımı kullanın ve 20 dakika kadar bekletin. Daha sonra soğuk su ve şampuan ile durulayın.

Soğan: İçeriğindeki zengin sülfürlerle kalojen üretimini artırarak saç büyümesine yardımcı olur. Küçük bir parça soğan doğrayın ve suyunu sıkın. Bu suyu kafa derinize iyicene sürün ve 15 dakika bekleyin. Soğuk su ve şampuan ile durulayın.

Muz: Zengin A, C ve E vitamini içeren muz sadece saçınızı büyütmeye yardımcı olmaz aynı zamanda saçı yumuşak ve sağlıklı da bırakacaktır. Olgun bir muz seçin ve bir macun haline getirin. Macunun iyicene yumuşadığından emin olun. Eğer yumuşak değilse 1 kaç damla zeytinyağı kullanabilirisiniz. Saçınıza uygulayın ve başınızı kapsayacak şekilde sıcak bir havlu ile saçlarınız iyicene örtün. 20 dakika sonra saçlarınız durulayın.

Hindistan cevizi sütü:Hindistan cevizi sütü saç büyümesi için kullanılan eski bir saç büyütme yöntemidir. Demir, protein ve potasyum bakımından zengin olan hindistan cevizi sütü saçları güçlendirir ve kırılmaları azaltır. Saçınıza hindistan cevizi sütü kullanın ve tüm gece boyunca bekletin. Ertesi gün uyandığınızda su ile yıkayın.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR