İnce Telli Saçlar İçin Bakım

İnce Telli Saçlar İçin Bakım

pin
Yumuşak ve hassas olan ince telli saçlar hasar ve kırılmalara daha yatkın olduğundan ek bakım ihtiyacı duyarlar. Doğru bakım ile ince telli saçlar sağlıklı, parlak ve güzel görünebilirler.

Kalın saç telleri ile karşılaştırıldığında, ince telli saçların dezavantajı kolayca kırılabilmeleri ve daha zayıf olmalarıdır. Saçları tararken veya dolaşıklığını açarken saç uçlarından başlayıp saç köküne doğru taramanız gerekir. Saçlarınızı asla ters yöne taramayın. Ayrıca saçlarınızın zarar görmemesi için ıslak iken saçlarınızı asla taramayın.

Narin dokusu yüzünden ince telli saçlar kire daha yatkındır ve sık sık yıkamak gerekir. Şampuan seçerken keratin, silikon, biotin ve hindistan cevizi yağı açısından zengin olanını seçin. Saçları şampuanlarken uçlarını değil köklerini hedef alın ve haftada 2-3 kez şampuan kulanın. Her zaman saçın nem kaybını önlemek için hair conditioner (saç kremi – sadece saç tellerine uygulayın, kafa derinse değil) kullanın. Bir havlu ile saçlarınızı örtün ve en az 30 dak boyunca saç tellerinin kremi emmesini sağlayın. Eğer ince ve seyrek saçlarınız varsa, hacim verici şampuan seçin. Saçınızı kurularken havlu kullanın ve havanın kurutmasını bekleyin. Şekillendiriciler ve ısı koruyucular uzun vadede bütün saç tiplerine zarar verirler.

Aslında, ince saçlı insanlar diğerlerinden daha çok saç foliküllerine sahip olabilirler. Birçok ince saçlı kişi saçlarının uzamayacağını düşünse de bu doğru değildir. Saçlarınız uzun ve ince telli ise topuz veya örgü modelleri ile saçlarınızı kırılma ve dökülmelere karşı koruyabilirsiniz.

Düzenli olarak saç uçlarını kesin. Her 8-10 haftada saçınızı kesin.

Kına saç dostu doğal bir boyadır. Saçlarınıza zarar vermez. Saç tellerinizin daha kalın görünmesini ve daha güçlü olmasını sağlar.

Saçın parlak ve canlı görünmesi için haftada bir kez saçınıza yağ veya saç losyonu uygulayabilirsiniz.

B12 vitamini saç büyümesini artıracak ve saç tellerinin kalınlaşmasını sağlayacak gerekli vitamin ve besinleri içerir. Besin maddelerinin eksikliği de saç dökülmesine, incelmesine ve kurumasına neden olur. Proteinler (Balık, et, süt ürünleri ve yumurta) ve karbonhidratlar içeren uygun bir beslenme saçların büyümesi, hacimleşmesi ve güçlenmesi için gereklidir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR