Kaşları Güçlendirmek İçin Ne Yapmalı

Kaşları Güçlendirmek İçin Ne Yapmalı

pin
Kaşlar cildiniz ve yüz güzelliğinizin tamamlayıcı parçasını oluştururlar. Birçok kadın kaşlarının görüntüsü hakkında aşırı duyarlıdır. Eğer doğal özelliklerini ve yüzünüzün güzelliğini artırmak için kaşlarınızı güçlendirmek istiyorsanız, kesinlikle bazı kozmetik ürünleri kullanabilirsiniz. Bu arada ev tabanlı bitkisel ilaçlar ile de, 6 ile 8 hafta gibi bir dönemde verimli sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kaşları güçlendirmek ve büyütmek için doğal ev çözümleri:

1. Besleyici Gıdalar

Besleyici ve sağlıklı besinler saçları ve kaşları büyütmek ve kalınlaştırmak için mükemmel bir çözümdür. Gerekli tüm vitamin ve mineraller (çinko, demir, bakır ve kalsiyum gibi) ile birlikte sağlıklı proteinleri diyetinize dahil etmeye çalışınız. Kaşların büyümesini artıran bazı sağlıklı gıdalar şunlardır:

  • Omega-3 yağ asitleri içeren kabuklu kuruyemişler veya meyveler; avokado, ceviz gibi…
  • A vitamini bakımından zengin olan meyve ve sebzeler; tatlı patates, havuç ve mango gibi…
  • Demir içeren gıdalar; somon ve diğer balık türleri gibi…
  • Folat içeren yeşil lifli sebzeler; ıspanak ve lahana gibi…

2. Hintyağı

Sağlıklı ve besleyici gıdalara ek olarak, ayrıca bazı ekstra besinler kaş sağlığını ve gelişimini artırabilir. Hintyağı kaşların büyümesini artırmak için kullanılan eski ilaçlardan biridir.

Bir pamuklu çubuk üzerine hint yağı dökün ve kaşlarınızı hafifçe uygulayın. Ayrıca, 3 dakika boyunca hafifçe masaj yapın. 30 dakika ile 1 saat kalmasına izin verin. Günde bir kez bu uygulamayı yapın.

3. Hindistan cevizi yağı ve Limon

Hindistan cevizi yağı ve limon kabuğu karışımı, kaş büyümesi ve beslenmesine yardımcı olan bir ilaçtır. Bir cam kaba ¼ fincan hindistan cevizi yağı ve 1 limonun kabuklarını kabukları ekleyin. serin ve kuru bir yerde en az iki hafta boyunca bu karışımı bekletin.

Karışım hazır olduğunda, pamuk kullanarak yatmadan önce her gece karışımı uygulayın ve ertesi sabah yüzünüzü yıkayın. Bu gerçekten kaş büyümesi için en güvenli ve etkili bir çözümlerden biridir.

4. Limon Suyu, Misket Limonu suyu, Çay Ağacı Yağı ve Hindistan cevizi yağı

Kendi toniğinizi hazırlayarak kaşların hızlı büyümesini sağlayabilirsiniz. Kapaklı küçük bir şişeye veya kavanozda bu malzemeleri birleştirin: misket limonu suyu (1/2 çay kaşığı), çay ağacı yağı (1 tatlı kaşığı), limon suyu (1 tatlı kaşığı), ve hindistan cevizi yağı (4 yemek kaşığı)

Kavanoz / şişeyi iyice sallayın ve bir pamuk yardımıyla kaşlarınızı üzerine uygulayın. 30 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

5. Misket limonu, Biberiye ve Susam

Doğal yollardan kaşların büyümesini teşvik etmek amacıyla, limon suyu karışımı (1 çay kaşığı), susam yağı (4 çay kaşığı) ve biberiye (1/2 çay kaşığı) bir kapta birleştirin.

Pamuk yardımıyla kaşlarınızı üzerine karışımı sürün ve kurumasını bekleyin. Günde iki kez uygulayın.

6. Aloe Vera

Aloe vera suyunu kaşlara uygulayarak büyümesini uyarır. Ayrıca aloe vera suyu kaşlara parlaklık katar.

7. Soğan

kükürt içeriği yüksek olan Soğan, Kaşların büyüme için gerekli olan maddeyi içerir. Küçük bir soğanı ezerek ve bir pamuk yardımıyla suyunu kaşlarınıza uygulayın. En az birkaç saat boyunca yüzünüzü yıkamayın.

8. Çemen tohumları

Bir avuç çemen tohumu alın ve ezin. yatmadan önce uygulayın.

9. Vazelin

Günde 2-3 kere Vazelin masajI kaşları besler. Sonuçlar birkaç hafta içinde çok belirgindir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR