Kepek Tedavisi için Hint Yağı Nasıl Kullanılır?

Kepek Tedavisi için Hint Yağı Nasıl Kullanılır?

pin
Hint yağı benzersiz bir maddedir. Eşsizliğini önemli bir miktarda yağ asitlerini içermesine borçludur. Yağ asitlerinin %90'nı ricinoleic acid formundadır. Bu asitin kepek ve diğer saç ile ilgili deri enfeksiyonlarına karşı tedavi edici özellikleri vardır.

Risinoleik asit anti-mikrobiyal özelliklere sahiptir ve bu asit kepeğe neden olan bakterileri öldürmek için hint yağına kendi özelliğini verir. Hint yağının içinde ayrıca antiseptik ve mantar öldürücü özelliklere sahip risin de mevcuttur. Bu iki bileşen kepek ve kafa derisi enfeksiyonlarına yol açan mikrobik ve mantar enfeksiyonlarından saç derisini korur.

Hintyağı yüksek omega 9 yağ asitleri içeriği nedeniyle de mükemmel bir nemlendiricidir. Bu yüzden saçlar için iyi bir nemlendirici krem olarak da görev görür.

Kepek tedavisinde için Hint yağı nasıl kullanılır?

Hint yağı saç derisine doğrudan uygulanabilir, ya da faydalarının yoğunlaştırılması için Jojoba ve Olive gibi hafif sağlıklı yağlar ile karıştırılabilir. Yağı ısıtma ve sonrasında kafa derisine masaj ile kan dolaşımını, saç büyümesini ve kepek azaltılmasını sağlayabilirsiniz. Maksimum fayda için hint yağını gece uyurken saçlarınıza bırakablirsiniz ya da bir saçlarınızı yıkamadan önce 20 dakika kadar bırakabilirsiniz.

Aynı zamanda kepeğe karşı doğal bir çözüm olarak bu yağın özelliklerinden faydalanmak için az bir miktar hint yağını saç kreminize ekleyerek kullanabilirsiniz.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR