Kırmızı Rujla Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Kırmızı Rujla Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

pin
Ruj hemen hemen her kadının günlük makyajının rutin bir parçasıdır. Kırmızı bir dudak rengi bir kadının cesur ve korkusuz görünmesini sağlayabilir. Kırmızı ruj evrensel klasik ve modası geçmeyecek renk rujudur. Ancak, kırmızı ruj ile ilgili kuralları akılda tutmak ve uygulamak bir makyaj felaketini önleyebilir.

Kırmızı ruj kullanmanın püf noktaları:

Cildinizin tonu için doğru kırmızı rengi seçin.
Eğer koyu veya esmer cilt tonunuz varsa, bordo veya tuğla kırmızısı; Eğer orta cilt tonuna sahipseniz, pinky veya kızılcık tonları; eğer açık cilt tonuna sahipseniz, mercan kırmızı en iyi tercihlerdir.

Koyu fondöten tercih edin: Eğer dudak rengi ile cesur görünmek istiyorsanız, yüzünüz için tamamlayıcı bir fon olması lazım. Hafif cilt tonları için, koyu fondöten seçmek iyi bir fikirdir. Kırmızı dudaklar soluk cilde karşı çok fazla kontrast oluşturur. Koyu dudaklara koyu fondöten uygulanmalıdır.

Farklı renkleri karıştırmaktan korkmayın: Kendiniz için tonunuzu özelleştirebilirsiniz. Sadece mercan veya leylak gibi hafif renkler alabilir ya da gül veya bordo ile harmanlayabilirsiniz.

Doğru gölgeyi bulun: cilt tonu, göz rengi ve dudakların büyüklüğü doğru gölge ararken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardır.

Dudak kalemi kullanın: rujun akmasını önlemek için bir dudak kalemi kullanın ve dudaklarınızı doldurun. Bu uzun süre kırmızı rujun dudaklarınızda kalmasını sağlayacaktır.

Abartmayın. Dudaklara hafif bir kaplama uygulayarak başlayabilirsiniz. Dudaklarınızı etrafında bir veya iki kez yuvarlanmalar istenen etkiyi elde etmek için yeterli olacaktır. Bir dudak fırçası kullanarak ruju yayın.

Mavi göz makyajı yapmayın. Göz makyajı için minimal eyelinerlı makyajlar tercih edin Parlak renklerde far ve allık kullanabilirsiniz.

Dişlerinizin üzerinde ruj olmamasına dikkat edin.

Yüzün geri kalanı için basit makyaj tercih edin.

Yüzünüzün etrafında çok fazla takı takmayın.

Cesur bir kıyafet ile eşleştirin.

Kırmızı rujla kullanılacak allık pembe tonlarda olmamalıdır. Kırmızıya uyumlu allıklar tercih edilmelidir.

İnce dudaklarınız varsa koyu renkli kırmız ruj tercih etmeyin.

Kırmızı oje kullanacaksanız, dudaklarınızdaki renge uyduğundan emin olun.

Eğer yaşlı iseniz kırmızı rujun hafif tonlarını tercih edin.

Son olarak doğru zaman ve doğru fırsat için kırmızı ruju tercih edin.


Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR