Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

pin
Koltuk altı kararması bir hastalık ya da tıbbi bir durum değildir. Koltuk altı kararmasının ana nedenlerinden bazıları düzenli kullanılan tüy yok etme kremleri ve tüy alma cihazları, aşırı terleme, koltuk altlarının havasız kalması, ölü hücrelerin birikimi, alkol bazlı deodorantlar, parfümlü sabunlar ve ter önleyicilerin kullanımı, aşırı sigara ve obezite veya diyabet gibi sağlık sorunlarıdır.

Koltukaltı kararması veya aksiller koyulaşma daha sık koyu cilde sahip kadınlarda görülür.

Koltuk altı kararması için birçok olası tedavi metodu mevcuttur. Ağartıcılar, kremler, bitkisel çözümler, lazer tedavisi gibi…

Doğal olarak hızlıca koltukaltı karaması nasıl beyazlatılır:

Burada ki tedavi yöntemleri herhangi bir yan etkisi olmadan; güvenli, etkili, doğal ve ekonomiktir. Ancak, zaman zaman koltuk altları kararmasının nedeni acanthosis nigrikanslı olarak bilinen bir tıbbi durumun sonucu da olabilir. Eğer kararmanın nedeni akantoz ise ev tedavileri karanlık koltuk altlarını beyazlatmaya yardımcı olmayabilir. Bu yüzden uygun tedavi için bir doktora danışmak gerekir.

1. Patates: Patatesin mevcut hafif asidik özelliği, büyük bir doğal beyazlatıcı ajan türüdür. Koltukaltı kararmasından kurtulmak için yapmanız gereken tüm şey koltukaltı bölgesine patates suyu uygulamaktır. Patates kullanmak için iki yoldan birini tercih edebilirsiniz. Birincisi, ince bir dilim patates alın ve koltuk altındaki cildi ovun. İkincisi patates rendeleyin ve etkilenen bölgeye suyunu uygulayın ve on dakika kurumasını bekleyin. daha sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Daha iyi ve daha hızlı sonuç için bu işlemleri tekrarlayın.

2. Salatalık: Patates gibi, salatalık da doğal beyazlatma özellikleri içerir. Koltukaltına biraz salatalık suyu uygulayabilirsiniz. Başka bir seçenek ise salatalık suyu, zerdeçal ve birkaç damla limon suyu ile bir hamur yapın. yarım saat etkilenen alana bu hamur uygulayın ve su ile yıkayın. Daha iyi sonuç alabilmeniz için bu metodu her gün tekrarlayın.

3. Baking soda (sodyum bikarbonat): Eğer koyu renkli koltuk altından kurtulmak istiyorsanız, düzenli olarak bu bölgeyi temizlemeniz gerekir. Bunun için de evde doğal cilt temizleyicisi yapabilmeniz için, birazcık baking soda ve su karışımından kalın bir hamur yapın. Şimdi koltukaltı temizlemek için bu macun kullanın. Bu metot koltuk altında biriken ölü deri hücrelerini çıkarmaya ve ayrıca tıkalı gözenekleri açmaya yardımcı olacaktır.

4. Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağı koyu renkli koltuk altlarından kurtulmak için başka bir iyi seçenektir. İçeriğindeki E vitamini koltuk altı kararmasını giderir. banyo almadan önce, günlük on beş dakika boyunca hindistan cevizi yağı ile koltuk altlarına masaj yapın. Sonra yumuşak bir sabun ve ılık su ile durulayın. Aynı zamanda, hindistan cevizi yağı etkili bir doğal deodorant olarak da çalışacaktır.

5. Sandal Ağacı: Sandal ağacı macunu, koltukaltı kararmalarında kurtulmak için kullanılabilecek başka yararlı bir maddedir. Biraz sandal ağacı tozu ile gül suyundan bir hamur elde edin. Koltukaltı bölgesine macunu uygulayın ve yaklaşık on beş dakika kurumasını bekleyin. Son olarak soğuk suyla yıkayın. Sandal ağacı kokusu nedeniyle de kötü vücut kokularından kurtulmaya ve aşırı terlemeyi engelleye de yardımcı olacaktır. Günlük tekrarladığınızda, bu bitkisel tedavi ile bir kaç gün içinde koltuk altı bölgenizdeki cilt tonu açılacaktır.

6. Limon: Limon doğal bir temizleyici türüdür ve aynı zamanda güçlü bir anti-bakteriyel ve anti-septik özelliğe sahiptir. Limonun çeşitli ciltsel problemlerin tedavisinde kullanılmasının nedeni de budur. Kalın bir limon dilimi alın ve etkilenen alan üzerine sürün. Sonunda bu bölgeyi yıkayın ve bir süre sonra limon cilt kuruluğuna neden olacağı için nemlendirici kullanın. Başka bir seçenek ise, limon suyu ve az miktarda zerdeçaldan bir macun yapın ve on dakika boyunca koltukaltı bölgesine bu macunu uygulayın. Zerdeçal yerine az miktarda bal veya sade yoğurt da kullanabilirsiniz.

7. Portakal Kabuğu: Bir kaç gün boyunca güneş altında portakal kabuklarını bekletin. Toz halinde getirmek için bir öğütücü kullanın. Şimdi kalın bir macun yapmak için gül suyu, süt ve portakal kabukları tozunu karıştırın. Yaklaşık on beş dakika boyunca karartı olan bölgeye uygulayın. Son olarak ölü cilt hücrelerini kaldırmak için soğuk su ile yıkayın.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR