Kozmetik ve Dermokozmetik Kremler Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kozmetik ve Dermokozmetik Kremler Arasındaki Farklar Nelerdir?

pin
İnsan vücudunun en büyük organı olan cilt, vücut ağırlığımızın yaklaşık %12'sini oluşturmaktadır. Bundan dolayı, neden özel bakım ve korunmaya ihtiyacı olduğunu anlamak zor olmasa gerek.

Eğer cilt sorunlarından muzdarip iseniz ve güzel görünmek istiyorsanız; kremler, şampuanlar, losyonlar, duş jelleri, vs gibi kosmetik ve dermokosmetik gibi biyolojik ürünler en iyi seçimlerdir. İçeriğindeki vitaminler, mineraller, aminoasitler ve antioksidanlar hücrelerin fonksiyonlarının geliştirilmesine ve korunmasına yardımcı olurlar.

Kosmetik ve dermokozmetik ürünler arasındaki fark ise;

Dermokozmetikler dermatoloji bazlı kozmetiklerdir. Bu ürünler sadece eczanelerde bulunabilir. Dermokosmetik ürünlerin elde edilme yöntemlerinin kalitesi, süreçleri ve parametreleri kozmetik ürünlerden farklıdır. Kozmetik ürünlere göre daha aktif ve daha yüksek konsantrasyon içerirler. Bundan dolayı doktor tavsiyesi ile önerilmektedir. Kozmetik rolünün yanı sıra, dermokozmetiklerin tedavi edici etkileri de vardır. Bu nedenle belirli miktarlarda ve belirli aralıklarla kullanılmaktadır. Diğer cilt bakım ürünleri ile karşılaştırıldığında her zamankinden daha popüler büyümesinin sebebi de bu yüzden.

A, C ve E vitamini gibi antioksidanlar , koenzim Q10, salistik asit, omega3-6-9, ure ve serin, mineraller, oksibenzon ve çinko oksit,termal sular gibi laboratuar içerikleriyle; cildi yaşlanmalara ve stres, kirlilik, sigaranın sebep olduğu serbest radikalleri nötralize etmeye, akne tedavilerinde, tıkanmış gözeneklerin açılmasında ve ölü cilt hücrelerinin dökülmesi gibi bir çok ciltsel problem veya cildi korumaya yönelik özellikleri bulunmaktadırlar.

Kozmetik ürünler ise; bir doktor tasfiyesine ihtiyaç duyulmadan cildin nemlendirilmesi, korunması ve onarılmasıyla ilgili bitkisel ve doğal kaynaklı ürünlerdir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR