Kuru ve Yağlı Ciltler İçin Doğal Çilek Maskeleri

Kuru ve Yağlı Ciltler İçin Doğal Çilek Maskeleri

pin
Çilek doğa tarafından üretilen cilde uygulanacak en iyi doğal ürünlerden biridir. Çilek salisilik asit gibi temel meyve asitleri içerir. Salistik asit akne tedavisinde kullanılan çoğu ürünlerde bulunan bir maddedir.

C vitamini, alfa hidroksi asitler, salisilik asit, aspartik asit, ellagic asit, folat ve lif ile yüklü olan bu süper besin; akne, siyah nokta, yağlı cilt, kuru cilt ve lekeler gibi birçok ciltsel problemlerde kullanabilirsiniz. Bu konik biçimli meyve yaygın olarak kozmetik sektöründe de kullanılmaktadır. Büyük paralar harcamadan bu inanılmaz kolay çilek yüz maskelerini evde deneyebilirsiniz.

Yağlı ciltler için - Çilek ve Limon Yüz Maskesi

2 - 3 çilek püresi ve 1 çay kaşığı limon suyu. Bir kapta bütün malzemeleri iyicene karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayarak ve 15 dak bekletin. Ilık suyla nazikçe yüzünüzü durulayın. Gözeneklerin kapanması için bu sefer soğu su ile yüzünüzü yıkayın. Bu çilek yüz maskesi cildin yüzeyinde aşırı yağları kaldırır ve cilt içindeki derin gözenekleri temizler.

Cildi nemlendirmek için – Çilek, Krema ve Bal Yüz maskesi

2 - 3 çilek püresi, 1 yemek kaşığı taze krema ve 1 tatlı kaşığı bal. Küçük bir karıştırma kabında tüm malzemeyi birleştirin. Yüzünüze ve boynunuza sürerek olabildiğince uzun bir süre bırakın, tamamen kuruyana kadar. Ilık su kullanarak yüzünüzü durulayın. Gözenekleri kapatmak için soğuk su ile yüzünüzü tekrar yıkayıp kurulayın. Bu cilt maskesi kuru ve donuk ciltleri nemlendirmeye yardımcı olacaktır. Krema cildi sıkılaştırır, bal ise anti-septik özellikleri ile cilde yumuşaklık ve tazelik verir.

Exfoliating (Peeling) - Çilek Yüz Maskesi

2 - 3 çilek püresi ve 1 tatlı kaşığı bal. Küçük bir kapta çilekleri ezin. Pürüzsüz bir macun oluşturacak kadar bal ilave edin. Hafif dairesel hareketlerle yüzünüze karışımı uygulayın. En az 2 dakika boyunca yüzünüze masaj yapın. 15 dakika maskeyi bırakın. İlk ılık suyla, sonra gözenekleri kapatmak için soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR