Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır

Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır

pin
Eğer saçlarınıza zarar vermeden saç renginizi açmak istiyorsanız, doğal ve etkili bir yöntem olan papatya suyu ile evde saçlarınızı hızlı bir şekilde sarartabilirsiniz.

Eğer sarışın iseniz papatya saçlarınızı daha parlak ve ışıltılı olmasına yardımcı olacak güzel bir altın tonu verecektir. Eğer kahverengi saçlarınız varsa, papatya saçlarınızın 2 veya 3 ton daha da açılmasına yardımcı olacaktır. Papatyanın siyah saçlarda nasıl bir etki yaratığından tam olarak emin değilim. Deneyenler sonuçlarını paylaşırsa sevinirim. Doğal yöntemlerle saç rengini açabilmek için buraya tıklayarak bu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Papatya ile saç rengini açabilmenin 2 yolu mevcuttur: Papatya suyu veya Papatya Saç Maskesi.

Papatya suyu:

Su dolu büyük bir kaba 3 papatya çayı torbası ekleyin ve ısıtın. Sonra bir kaç saat soğumasını ve demlenmesini bekleyin. Saçlarınızı şampuan ya da ne kullanıyor iseniz bir güzel yıkayıp temizleyin. Saç kremi asla kullanmayın. Şimdi demlenmiş olan papatya suyunu kullanmak için bir kaç yöntemden birini tercih edebilirsiniz.

Duştayken saçlarınızı temizledikten sonra 1 bardak yardımı ile 1 kaç dakika boyunca hazırladığınız papatya suyunu bir kaç kez saçınıza dökün. Son durulamadan sonra saçınızı topuz topuz haline getirip yatağa gidebilirsiniz.

Ayrıca hazırladığınız suyu saçlarınızı yıkadıktan sonra kullanabilir ve güneşte kurumasını bekleyebilirsiniz. Bu yöntemle ilgili olarak aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.Demlenmiş suyu süzün ve 1 kaşık bal ekleyerek iyicene karıştırın. Hazırladığınız suyu saç derisini de masaj yapacak şekilde uygulayın. Havlu ile saçlarınızı örtün ve 30 dak. bekletip saçlarınızı tekrardan yıkayın.

Papatya Saç Maskesi

1 bardak sıcak suda 4 papatya çay poşetini 15-20 dak. demletin. Suyu süzün ve 1 yemek kaşığı yoğurt ekleyip karıştırın. Karışımı saçınıza masaj yaparak uygulayın ve bir duş başlığı saçlarınızı örterek 1-2 saat kalmasını sağlayın. Sonrasında saçlarını yıkayın.

Saç rengini açmak için kullandığınız bu yöntemler kademeli ve sabır isteyen bir yöntemdir. Tek seferde istediğiniz sonuçları elde etmeniz zordur. İstediğiniz sonuçları alana dek haftada 1-2 kez bu yöntemleri uygulamanız gerekir. Papatya ile saç rengini açma özelikle sarışınlarda daha iyi sonuçlar vermektedir. Koyu renkli saçlarınız var ise uygulamadan sonraki izlenimlerinizi bu yöntemi kullanacak kişiler için paylaşırsanız seviniriz.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR