Parlayan Ciltler için Ev Yapımı Tonerler

Parlayan Ciltler için Ev Yapımı Tonerler

pin
Temizlik, tonlama ve nemlendirici herhangi bir cilt bakımı için üç temel rutindir. Temizlik gözenekleri açmaya, tonlama ciltteki kir ve ölü hücreleri kaldırmaya ve nemlendirme de size sağlıklı bir ışıltı vermeye yardımcı olacaktır.

Evde yapabileceğiniz tonerler;

Sirke ve gül suyu toneri

Yaklaşık dört kaşık sirke alın ve eşit miktarda gül suyu. Birlikte iki malzemeyi karıştırın, sonra yüzünüze uygulamak için bir pamuklu ped kullanın. Bu karışım hem cilde parlaklık hem de tonlamaya yardımcı olacaktır.

Fesleğen yaprağı toneri

Fesleğen yaprağının sağlık üzerindeki güçlü etkisi bilinmektedir. Ayrıca, açık ve parlak bir cilt elde etmek için bir toner olarak kullanılabilir. Bir bardak su içine yaklaşık 10 fesleğen yaprakları atın ve beş dakika boyunca bırakın. Sonra bir süzgeç ile sudan yaprakları ayırın. Bir pamuklu ped kullanarak yüzünüze uygulayın.

Limon suyu toneri

Limon doğal beyazlatma özelliklerine sahiptir ve bir cilt toneri olarak da kullanılabilir. Doğrudan cildinizi limon suyu uygulayabilirsiniz. Limon suyu cildinizdeki fazla yağları temizlemeye yardımcı olacaktır.

Yeşil çay toneri

İki torba yeşil çayı iki bardak suda ağzı kapalı olarak 30 dak boyunca kaynamaya bırakın. Çay poşetlerini dışarı atın ve yüzünüze bu suyu uygulayın.

Nane toneri

Nane yapraklarını 1 lt su birlikte kaynatın. Kaynatıldıktan sonra yapraklar 10 dakika su içinde bırakın. Karışımı süzün ve soğumaya bırakın. Bir pamuk ile yüzünüze bu toneri uygulayın.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR