Pürüzsüz Bir Cilt İçin 6 Yüz Temizleme Tüyosu

Pürüzsüz Bir Cilt İçin 6 Yüz Temizleme Tüyosu

pin
Yüz yıkamak beyni kullanmayı gerektirmeyecek kadar kolay görünebilir ama tamamen önemli basamakları atlıyor olabilirsiniz.

Yüz cildi vücudumuzun diğer bölgelerine göre daha hassas ve daha çabuk yıpranır. Yaşınız ve cilt tipiniz ne olursa olsun iyi bir temizlikle sağlıklı ve parıldayan bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için yüzünüzü doğru temizlediğinizden emin olmak ve hatalar yapmamak için;

1. Cilt tipinize uygun ürünler kullanmalısınız. Cilt tipiniz için doğru tanımlamayı bir dermatologun yapması daha uygun olur. Hassas bir cilde sahipseniz yeşil çay ve içeriğinde soya proteinleri olan temizleyiciler kullanmalısınız. Eğer yağlı veya akneli bir cilde sahipseniz, salisilik asid içeren temizleyiciler kullanmalısınız.

2. Haftada en az bir kez ölü cilt hücrelerini döken kozmetik ürünler kullanın. Sadece birkaç hafta sonra pürüzsüz ve ışıltı bir cilde sahip olabilirsiniz.

3. Sıcak su cildin nemini emerek kurutur. Yüzünüzü yıkarken ılık su kullanmalısınız.

4. Yüzünüzü yıkarken acele etmeyin. Sabah ve akşamları yüzünüzü yıkarken, yüzünüzde küçük daireler çizerek yüzün tüm bölgesinin (göz çevreleri de dahil olmak üzere) iyicene temizlendiğinden emin olun. Makyaj kalıntılarından ve kirlerden bu şekilde kurtulabilirsiniz.

5. Cilt temizleyici mendil kullanmak yüz temizliği için yeterli değildir. Mendiller makyaj silmede etkili olabilir ama cilt temizliği için hem temizleyicileri hem de suyu birlikte kullanmalısınız.

6. Yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirin. Geceleri nemlendirmek cildiniz için çok faydalıdır.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR