Rhinoplasty: Burun Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Rhinoplasty: Burun Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

pin
Burun Estetiği tüm kozmetik ameliyatlar arasında cerrahi tekniği en zor olanıdır. Bu yüzden dikkatli cerrah seçilmelidir.

Rinoplasti (Rhinoplasty), burnun omurgasını oluşturan kemik ve burun kıkırdak yapılarının şekillendirilmesi işlemidir.

Cerrahın; deneyim, sanatsal beceri ve teknik uzmanlığı olmadan iyi bir kozmetik sonuç alabilmeniz imkânsız. Çünkü burun estetiği zeka gerektiren bir ameliyattır.

Açık ve kapalı iki farklı teknikle gerçekleşen burun ameliyatının hangi tekniğin uygulanacağı cerrahın tecrübesiyle alakalıdır. Her durumda kapalı teknikle yapılan estetik girişimi tercih etmelisiniz. Çünkü hem dışarıdan bir iz görülmemesi için hem de burun iskeletiyle üzerini örten cildin bütünlüğünü bozmamak için.

Güçlü ve iyi orantılı burun iskeleti kalıcı güzellik ve rhinoplasty'nin anahtardır.

Büyük cerrahi beceriler iyi bir sonuç garanti etmez. İyi doku ve iyileşmeye elverişli yanıtlar başarılı bir rinoplasti için gereklidir. Kötü genler en yetenekli ameliyatı berbat edebilir.

Eğer mükemmel bir buruna sahip olmayı takıntı haline getirirseniz, mükemmele yakın rinoplasti elde etmek zordur. Bu nedenle iki kez düşünün. Eski burnunuzu geri getirmek için, bir servet harcamak zorunda kalabilirsiniz.

Çoğu durumda, ameliyattan sonraki cerrahi şişlik birkaç ay boyunca burunu deforme edecektir. Buna hazırlıklı olmanız gerekir.


Sonuç olarak başarılı burun estetiği ameliyatı sonucunda dış görünümü hoş ve sağlıklı nefes alabilen bir burun elde edilebilir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR