Saç Büyümesi İçin Yumurta Maskesi Nasıl Kullanılır

Saç Büyümesi İçin Yumurta Maskesi Nasıl Kullanılır

pin
Yumurta bol miktarda protein içerdiğinden saç büyümesini teşvik eder. Saç %70 keratin proteininden oluşur. Bu yüzden yumurta proteini saç telleri boyunca zayıflamış noktalar doldurarak hasarlı saçları yeniden güçlendirmeye yardımcı olur ve saçların hızlı uzamasını da sağlar.

Yumurta iki şekilde saç büyümesi için kullanılabilir: Yumurtayı günlük diyet yoluyla alarak veya saç maskesi olarak kullanarak. Yumurtayı kullanarak saçlarınıza hacim ve parlaklık verebilir, kırılmaları en aza indirgeyebilir ve doğal bir saç kremi gibi saçlarınızı nemli tutabilirsiniz.

Hazırlanması ve Uygulanması:

Yumurtayı kırın ve bir kaseye içeriğini boşaltın.

Birkaç çorba kaşığı zeytinyağı ile yumurtayı harmanlayın.

Bunu kullanmaya hazır olana kadar kaseyi plastik wrap ile örtün.

Saçlarınızdaki doğal yağ birikintilerini ve saç ürünlerini temizlemek için saçlarınızı temizleme şampuanı ile yıkayın ve bir havlu ile saçlarınız örtün.

Kafa derisine ve saç üzerinde bu karışımı uygulayın ve on ila yirmi dakika bekletin (20 dakikadan fazla bekletmeyin. Yumurta çok miktarda protein içerir ve saçların kurumasına neden olabilir).
Soğuk su ile saçlarınızı şampuanlayın. Sıcak su saç topaklarının oluşumuna ve keskin kokuya yol açabilir.

Bu uygulamayı ayda sadece 1 defa yapın.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR