Saç Rengi Uzun Süre Nasıl Korunur?

Saç Rengi Uzun Süre Nasıl Korunur?

pin
Saç rengini yıpranmalara ve solmalara karşı mümkün olduğunca uzun süre korumanın, çok para harcamadan ve profesyonel stilist yardımı almadan korumanın birçok yolu vardır.

Güneş ışınları yüzünden saç renkleri daha kolay hasar görürü. Saçlara bakım yapan ve nem veren renk koruyucu şampuan ve saç kremleri seçmek, birbirilerini besleme özelliğinden dolayı saçları korur ve nemlendirir.

Tuzlu suyun zararlı etkileri saçları kurutur ve nem kaybettirir. UVA ve UVB filtreli ürünler kullanarak saçlarınızı hem kurur hem de nem kaybetmesini önlemeye yardımcı olabilirsiniz.
Özellikle güneş ışınlarından dolayı, yaz ayları kış aylarına göre saçlar için daha fazla bakım gerektirir. Yüksek SPF içeren kremi kullanın. Yaz boyunca saçlarınıza soğuk su terapisi uygulayın. Şampuanlamadan sonra saçlarınızı soğuk su ile durulamanız saçlar için faydalıdır.

Doğal saç renginize yakın gölgeler seçin. Eğer koyu gölgelere sahipseniz, tercih ettiğiniz gölgelere uygun parlaklık veren şampuan ve kremler seçin.

Sülfat içermeyen bir şampuan seçmek, saç renginin solması ile başa çıkmak için harika bir yoldur.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR