Saç Uzaması İçin Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır

Saç Uzaması İçin Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır

pin
Hindistan cevizi yağı saç büyümesini teşvik etmek ve hasarlı saçları onarmak için etkili bir yoldur. Bu makalede paylaşılan teknikleri uygulayarak sadece bir kaç hafta içinde iyileşmeleri fark edeceksiniz.

Binlerce yıldır hindistan cevizi yağı en popüler saç kremleri arasında kendini buldu. Saçın dış tabakası ve saç derisi sağlığını artırarak hasarlı saçları onarabilir. Antifungal özellikleri de kepekleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Tüm bunlarda saç büyümesine katkıda bulunur.

Hindistan cevizi yağı saç büyümesine nasıl katkıda bulunur?

1. Saç proteinleri için kalkan görevi görür - Saçdaki proteinler hem saç tellerini korumak hem de kırılmaları önlemek için yağ asitlerine bağlanmıştır. Laurik asit hindistan cevizi yağında bulunur ve saç sağlığının iyileştirilmesi konusunda diğer mineral ya da ayçiçeği yağından daha etkilidirler.

2. Saçları nemlendirir - Hindistan cevizi yağı çevresel kirlilikler ve aşırı ısıya karşı s aç gövdesine nüfuz ederek saçları korur.

3. Kan dolaşımını artırır - Hindistan cevizi yağı ile saç derisine masaj kan dolaşımının artmasını sağlayarak saçlara besin ve oksijen sunumunu sağlayacaktır.

4. Saç için gerekli olan besinleri sağlar - Hindistan cevizi yağında bulunan doğal antioksidanlar ve besinler saçların yumuşaması ve parlamasını artırmak için kritik kaynaklar içerirler. E vitamini, K vitamini ve demir açısından zengindir.

5. Antibakteriyel ve antifungal özellikler içerir - Kafa derisi ve saçın bakteriyel içeriği yüksektir. Ama hindistan cevizi yağı bu sorunu ile başa çıkmak için etkili bir çözümdür. kepek ve bitler saçların uzamasını sınırlayan etkenlerdir. Hindistan yağının bu özellikleri ise kepek be bit oluşumunu engeller.

Saç uzaması için hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır?

Organik saf hindistan cevizi yağı kullanmaya çalışın.

Nazikçe sıcak su içerisinde hindistan cevizi yağı kavanozunu ısıtın. ısıtıldığında eriyecektir. Kimyasal yapısının değişmemesi için mikrodalga fırın veya benzeri ısıtma teknikleri kulanmayınız.

Ilık su kullanarak saçlarınızı iyice nemlendirin. Isınan hindistan cevizi yağından bir çorba kaşığı alın ve elinize yerleştirin ve saçlarınıza uygulamaya başlayın. Parmak uçlarınızı kullanarak saç köklerine direk hindistan cevizi yağı uygulayın. saçlarınız uzun ise 4 kaşık, omuz uzunluğunda ise 2 kaşık yeterli olacaktır. Yağı uygularken en az 3 dakika
masaj yaparak sürün. Eğer masaj sırasında saç tellerinizde dökülme oluyor ise merak etmeyin.

Sürme işlemi bittikten sonra bir duş başlığı ile saçlarınızı örtün. En az 20 ila 30 dakika bekletin. Daha iyi sonuçlar için saçınızı örtülü iken uyuyarak sabaha kadar bekletebilirsiniz. Sonrasında saçlarınızı nazikçe bir şampuan ile durulayın. Haftada 2 defa bu yöntemi yapmanız yeterlidir. Günlük yapmamaya çalışın....

İpuçları ve Öneriler

  • Saç düzleştiricileri kullanmaktan kaçının. Aşırı ısı saçınıza kalıcı zararlar verir.
  • Tekrarlayan fırçalama eylemleri saça zarar verir. Saçları bir kaç kez fırçalamak gün içerisinde yeterlidir.
  • Mümkün olduğunca saçlarınızın doğal bir şekilde kurumasını bekleyin. saç kurutma makinesi tarafından üretilen aşırı ısı saçınızı kurutur ve zarar verir.

Aşağıdaki videoda hindistan cevizi yağının saç uzaması için nasıl kullanacağınız da anlatılmaktadır.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR