Siyah Lekeler İçin Kil Maskesi

Siyah Lekeler İçin Kil Maskesi

pin
Vitamin ve mineral açısından zengin olan kil maskeleri cildi temizlemek, canlandırmak ve doğal bir parlaklık vermek için idealdir.

İçerisinde 36 çeşit mineral ve vitamin bulunan kil gözeneklerin tıkanması nedeniyle oluşan sivilce ve siyah noktaların giderilmesi, yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerini geciktirmesi, ölü cilt hücrelerini temizlemesi, cildi besleyip ve yumuşatması açısından çok yararlıdır.

Kilin alerjik bir etki yaratma durumu çok ender görüldüğünden temizlik amaçlı ilk tercih edilen maske kil maskesidir. Cilt tipine uygun olarak içine çeşitli doğal ürünler katılarak hazırlanabilir.
Maskelerinizi kullanmadan en fazla bir gece saklarsanız ve gecikmeden uygulamanız özellikle tavsiye edilmekte.

Yağlı ciltler için Yeşil Kil Maskesi:
  • 2 yemek kaşığı yeşil kil
  • 1 çay kaşığı aloe vera suyu
  • Yarım çay kaşığı jojoba yağı
  • 1-2 damla bergamot yağı ya da lavanta yağı.

Hazırlanışı; Yağları ve kili karıştırın ve kıvamını ayarlamak için su kullanın. Yüzümüze sürüp 10 dak. Bekledikten sonra suyla çıkarabilirsiniz.

Kil Maskesinin Kullanımı:
Öncelikle yüzümüzü cildimize uygun bir temizleme ürünü ile temizleyip yıkıyoruz. Sonrasında hazırlanmış maskeyi ince bir şekilde cilde uyguluyoruz. Gözaltlarına ve üstlerine sürmüyoruz. Maskeyi sürme işlemi bittikten sonra mümkünse sırt üstü uzanıyoruz ya da kafamızı arkaya doğru yatırıyoruz.
Ayrıca maskeyi yıkayana dek konuşmuyor ve mimik yapmıyoruz, çünkü bu tarz maskelerde çatlama olduğunda ciltte iz kalma durumu yaşanabilir. Maske tamamen kurumadan kenarları beyazlaşmaya başladığında ve elinizi maskeye sürdüğünüzde elinize yapışmayacak halde geldiğinde duru su ile yıkıyoruz. Sonrasında ise yine cildimize uygun bir nemlendirici sürüyoruz.

Bunları unutmayın!
  • Kili nereden alırsanız alın aldıktan sonra bir tepsiye koyarak muhakkak 250°C-300°C de fırınlayın.
  • Yeşil kil daha yağlı olduğu için cilt için daha besleyicidir.
  • Kili kesinlikle kalitesiz plastik ve sabun ile temas ettirmeyin. Sabun ile kil birleştiğinde bakteri oluşturur.
  • Kili toz haline getirmek için bir cam kaseye kili koyup üzerini geçecek şekilde su koyun, kil dibe çökecektir. Suyu süzüp kili fırına verdiğinizde toz haline gelecektir.
  • Hangi maskeyi yapacaksanız yapın, muhakkak cildiniz temiz olmalıdır.


Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR