Varisli Damarların Tedavisi İçin Doğal Yöntemler

Varisli Damarların Tedavisi İçin Doğal Yöntemler

pin
Varisli damarlar deri yüzeyine yakın dışarı şişkin görülebilen anormal genişlemiş ve şişmiş damarlardır.

Bu damarlar genellikle mavi veya mor renkte olup uyluk ya da ayak bileklerinin yakın olduğu bölgelerde görünürler. Varisler hafif ağrılı olmasına rağmen, bir sağlık tehdidi değildirler. Ancak, ekstram durumlarda şiddetli ve dayanılmaz ağrıya neden olabilirler.

Varis tedavileri için tıbbi ve cerrahi metotlar vardır ama bu tedaviler çok pahalı olabilirler. Bundan dolayı, varisler için bu ev tedavilerini deneyebilirsiniz.

Elma sirkesi

Elma sirkesi, etkili bir şekilde doğal bir temizleyici ürün olarak varis tedavi etmek için de kullanılabilir. Etkilenen damarlara uygulandığında şişmeyi azaltarak kan akışını ve dolaşımını geliştirmenize yardımcı olacaktır. Seyreltilmemiş (sulandırılmamış) elma sirkesi kullanın ve yavaşça etkilenen alan üzerinde masaj yapın. Birkaç ay boyunca varisli bölgeye sabah ve yatmadan önce bu ritüeli tekrarlayın.

E vitamini yağı ve zeytinyağı

Zeytinyağı varislerin yol açtığı ağrı ve iltihabı azaltarak kan dolaşımını artırmaya yardımcı olabilir. E vitamini yağı ile zeytin yağını eşit miktarda karıştırın ve aşırı sıcak olmayacak şekilde ısıtın. Birkaç dakika bu karışımı kullanarak damarlara masaj yapın. Varis tedavi için bir ya da iki ay boyunca günde iki kez bu rutini tekrarlayın.

E vitamini

Vitamin E de kan dolaşımına yardımcı olur. İyileşme sürecine yardımcı olmak için, etkilenen damarlar üzerine doğrudan E vitamini yağı kullanın. Ayrıca, E vitamini krem veya hap da deneyebilirsiniz.

Sarımsak

Sarımsak iltihap ve varis belirtilerini azaltmak için faydalı bir bitki olarak bilinir. Ayrıca kan damarlarında zararlı toksinleri yok etmeye ve kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur. 2 kaşık zeytinyağı, 3 portakal ve altı diş sarımsağı dilimleyin ve temiz bir kavanoza koyun. Kullanmadan önce 12 saat boyunca bekletin. Karışımdan bir kaç damlayı iltihaplı damarlar üzerin dökün ve masaj yapın. masaj yaptıktan sonra, bir pamuklu bez ile bölgeyi sarın ve gece boyunca kalsın. Önemli sonuçlar elde etmek için bir kaç ay boyunca bu rutini deneyin.

İngiliz tuzu (magnezyum sülfat)

İngiliz tuzu kullanarak kan dolaşımını artırmaya yardımcı olabilir ve aynı zamanda varislerin boyutunu azaltabilirsiniz. Yapmanız gereken ingiliz tuzu ile karıştırılmış suda bacaklarınızı bekletmek ve bir süre dinlenmek. Haftada iki kez bir ingiliz tuzu banyosu yapın.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR