Yağlı Ciltler İçin Doğal Yüz Maskeleri

Yağlı Ciltler İçin Doğal Yüz Maskeleri

pin
Yüz arındırıcılar cansız bir cilde sağlıklı bir ışıltı vermek ve ölü hücrelerden kurtulmak için çok iyidirler.

Ancak, arada bir yüzde kuruluk ve tahrişe neden olurlar. Bundan dolayı cilt tipinize uygun ve kurumasını engelleyen bir arındırıcı kullanmalısınız.

Yüz arındırıcılar içeriğindeki malzemelere bağlı olarak; cilt bakımı için gerekli olan beyazlama, nemlendirme, beslenme ve dinlenmeyi sağlayarak katkıda bulunabilir.

Yağlı ciltler için kendinizin yapacağı doğal yüz maskeleri ise;

Limon suyu: Yüzeysel olarak uygulandığında limon suyu cilde değerli avantajlar sunabilir. Limon suyu antiviral, antibakteriyel ve antiseptik özelliklerinin yanı sıra, akne izleri hafifletmek için alfa-hidroksi asitlerini temin etmektedir. Bundan başka limonun peeling özelliği yeni cilt gelişimini ve cildin elastikiyetini destekler.

Banyodan sonra sulandırılmış limon suyunu makyaj için bir temel olarak kulanın. Hafifçe yüzünüze sürün. 10 dak bekleyin sonra makyajınızı yapın.

Yayık altı süt (tereyağı alınmış yayığın dibinde kalan süt): Doğal pro-biyotik olmasının yanı sıra yayık altı sütü laktik asit açısından zengindir. Laktik asit çok pahalı güzellik ürünlerinde bulunan ve doktorların seçtiği en iyi peeling ( ölü cilt derisinin pul pul dökülmesi) ürünüdür. Aynı zamanda Cildi yumuşatır ve canlandırır. İçeriğindeki yüksek miktardaki asit ve astrenjan doğası ciltteki yaşlılık lekelerini, çilleri, yağlı cildin tedavisini ve hatta cildin sıkılaştırılmasını sağlar.

Sulandırılmış yayık altı sütünü yüzünüze uygulayın ve 10-15 dak bekletin.

Buz: Buz yüzdeki yağlardan kurtulmak, taze ve nemli bir görünüm için en ideal yolardan biridir. Buzun bir diğer avantajı ise gözenekleri daraltarak yüzün pürüzsüz görünmesini sağlar. Yani, özel bir durum için hazırlarken, iki dakika boyunca yüzünüzü buz ile ovalayın. Cildiniz kuruduktan sonra makyaj uygulayın.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR