Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır

Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır

pin
Hindistan cevizi yağı çok çeşitli saç sorunları için en etkili saç tedavilerden biridir. Hindistan cevizi yağının piyasadaki herhangi bir üründen daha iyi çalıştığı iddia edilmektedir.

Çünkü % 100 doğal olan hindistan cevizi yağı saçların kötüleşmesine yol açabilecek silikon, alkoller ve diğer kimyasalları içermez. Yıpranmış ve kuru saçların tedavisinde son derece etkilidir. Aynı zamanda kepek ve mantar önleyicidir.

Laurik asit, kaprik asit ve E vitamini (hindistan cevizi yağında tümü mevcut ) saçların yeniden yapılandırılmasına, protein kaybını engelleyerek saçın gücünün artırılmasına ve saçta parlaklılığın geliştirilmesine yardımcı olurlar. Düzenli saç bakım rutininin bir parçası olarak kullanıldığında (ayda1-4 kez) sağlıklı saç ve saç derisinin korunmasına yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağı sert ve hasarlı saçları onarabilir. Saç boyası, düzleştiricler, kimyasallar, şampuanlar ve şekillendirme ürünleri saç yapısında gerekli olan proteinlerin kaybolmasına neden olur. Hasarlı saç nedeniyle kaybolan doğal saç proteini saçların kırılgan ve kuru olmasını sağlar. Hindistan cevizi yağı saçların kaybettiği proteinleri telafi etmek için saç köklerini besler.

Kullanmak için birkaç kaşık hindistan cevizi yağını hafif ısıtın ve saç tellerinizin ucundan köklerine doğru uygulayın. Bir saat bekletin ve sonrasında bitkisel şampuan ile nazikçe durulayın. Tedavinin etkinliğini artırmak için bir havlu ile saçlarınızı sarın.

Çok az miktarda Hindistan cevizi yağını kok kuru saçlar için günlük nemlendirici olarak ya da bukleleri açmak için saç uçlarınıza duştan sonra uygulayabilirsiniz.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR