Yumuşak Bir Tene Sahip Olabilmenin Yolları

Yumuşak Bir Tene Sahip Olabilmenin Yolları

pin
Kuru ve pul pul deri hem itici hissetmenize hem de kendinize olan öz güvenizin azalmasına neden olur. Ancak, bu ev tedavileri ile yumuşak ve ipeksi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Temizleme: Sağlıklı bir cilde sahip olmanın anahtarı, yağ ve kirden yüzü temiz tutmaktır. Yüzünüzü yıkarken nazik olun ve cildinizi kırmızılaştıracak ve hafif morartacak şekilde sertçe ovmayın. pH dengeleyici temizleyicileri içermeyen sabun kullanın.

Nemlendirici: İşlem basittir. Cildinizi temizleyin ve yıkayın, sonra nemlendirici uygulayın. Düzenli aralıklarla cildinizi nemlendirmek çok önemlidir. Ayrıca SPF içerikli bir nemlendirici kullanmanız gerekir.

Haftada 2 kez nemlendirici uygulamak bile öl deri hücrelerinin pul pul dökülmesini sağlayabilir.

Geceleri ne kadar yorgun olursanız olun makyajdan kurtulun.

Kir ve duman cilt üzerinde çok kötü bir etki oluşturabilir. Bütün gün dışarıda iseniz, yüzünüzü yıkamayı ve nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

C vitamini yağı kullanmak cildi parlak tutmak için iyi bir yoldur.

8-10 bardak su içerek vücuttaki kan akışını arttırarak cildinizi parlaklaştırabilirsiniz.

Evde bakım söz konusu olduğunda, gülsuyu en iyi tercihtir. Bu geleneksel yöntem kan akışını artırarak cildi gençleştirmeye yardımcı olur.

Yoğurt bir temizlik maddesi gibi davranarak cildi serinletir ve yumuşatır.

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, yağ kontrolüne yardımcı olmak için salisilik asit içeren bir toner kullanabilirsiniz.

SPF'si 28 olan bir güneş kremi kullanın. Güneş ışınlarının en yoğun olduğu saatler 11 ile 4 arasıdır. Güneş kremini evden çıkmadan 20 dak önce yüzünüze uygulayın.

Eğer yağlı ya da normal bir cilde sahipseniz, cildi nemli tutmak için Hyaluronik asit içeren nemlendirici kullanmanız lazım.

Eğer kuru bir cilde sahipseniz, yulaf ve shea yağı içeren bir nemlendirici kullanın.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR