Yüz İçin Aloe Vera Maskeleri

Yüz İçin Aloe Vera Maskeleri

pin
Kurak iklimlerde yetişen ve bir kaktüs bitkisi olan Aloe vera, kuru cilt ve şiddetli akne dahil çeşitli koşullarda rahatlama sağlayan bir bitkisel ilaçtır. Gençleştirici ve yatıştırıcı özellikleri olan bu etli bitki, yüzyıllardır alternatif tıpta ve kozmetikte çeşitli formları ile kullanılmıştır: Jeli, yağı, meyve suyu, bütün bitkisi, kremi, sabunu ve tableti.

Yüz için Aloe Vera'nın Faydaları:

  • Nemlendirici: Mükemmel nemlendirici yeteneklere sahip olan Aloe vera, sıklıkla makyaj uygulayan kadınlar için etkin biçimde cildi temizleme ve yumuşatma özeliklerinden dolayı cilt kremi olarak kullanılabilir.
  • Akne (sivilce) tedavisinde: Antimikrobiyal özellikleri ile Aloe vera, akne tedavisi için mükemmel bir seçenektir. Sadece sivilceleri önlemek için değil, aynı zamanda anti-inflamatuar özellikleri ile ciltteki iltihaplanmanın azalmasını sağlar.
  • Cilt yaşlanmasıyla mücadele yeteneği: Yüze düzenli aloe vera jel uygulayarak; kırışıklıkların azalmasını, ciltteki elastikiyet kaybının önlenmesini ve yaşlanma ile ilgili ortaya çıkacak çizgilerin yavaşlamasını sağlayabilirsiniz. İçeriğindeki C ve E vitamini ile cildi yumuşak, esnek ve nemli bırakarak, cildin doğal sıkılığını geliştirmeye yardımcı olur.
  • Güneş yanığı tedavisinde: Aloe vera jelin iyileştirici özellikleri, güneş yanığı ile ilişkili ağrı ve inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca, cildin doğal nemini geri yüklemeye ve hasarlara karşı koruyucu bir bariyer görevi görür.

Yüz için Aloe Vera maskesi nasıl hazırlanılır?

Parlayan ve ışıltılı bir cilt için Aloe Vera yüz maskesi: Bu yüz maskesi için gerekli olan malzemeler zerdeçal, Aloe Vera, gül suyu, bal ve süt.

İlk olarak bir macun oluşturmak için; küçük bir miktar zerdeçal ile 1 çay kaşığı süt, 1 çay kaşığı bal ve birkaç damla gül suyu kullanın. Daha sonra macuna, aloe vera jeli ilave edin ve iyicene karıştırın. Macun karıştırıldıktan sonra, yüz ve boyuna uygulayın ve yaklaşık 20 bekletin. Soğuk ve ılık su ile yüzünüzü yıkayıp durulayın.

Bronzlaşmayı kaldırmak için Aloe Vera yüz maskesi:

Bu yüz maskesi istenmeyen bir bronzluğu kaldırmaya yardımcı olmak için mükemmeldir. Gerekli olan malzemeler Aloe Vera ve limon suyu.

Limon suyu ve aloe vera jeli karıştırın ve sonra etkilenen alan üzerine uygulayın. Yaklaşık 10-15 dakika macun kalsın ve sonra yıkayın.

Yüz temizleyicisi için Aloe Vera maskesi :

Yağlı, kuru veya hassas olsun tüm cilt tipleri bu yüz maskesi cildi temizler, serinletir ve nemlendirir. Gerekli olan malzemeler; Aloe Vera, Yulaf, Avokado, Bal

Bir avokadoyu ikiye kesin ve hamurunu kepçe ile alın. Yulaf, aloe vera ve bir çorba kaşığı bal ekleyin. Biraz topaklı bir karışım olana kadar, bir kapta bütün malzemeyi ezin. Yüze hafifçe karışımı masaj yaparak uygulayın ve ılık su ile yıkamadan önce 10-15 dakika bekletin.

Yağlı ciltler için Aloe Vera yüz maskesi:

Bu yüz maskesi yağlı cildi kontrol etmeye ve siyah noktalar ile aknelerin oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Gerekli olan malzemeler; Aloe Vera Yaprağı, Bal

Su içinde aloe vera yaprağı kaynatılır ve daha sonra bir macun oluşturmak üzere ezilir. Bu macun ile balı karıştırın ve yüze uygulayın. 20 dakika bekletin ve sonra soğuk su ile yıkayın.

Hassas ciltler için Aloe Vera yüz maskesi:

Hassas ciltlerdeki ölü deri hücrelerini, yağları ve kirleri kaldırmak için iyi bir maskedir. Gerekli olan malzemeler; Aloe Vera, Yoğurt, Salatalık Suyu ve Uçucu Yağlar (tercihen Gül Yağı)

Aloe vera'dan bir hamur oluşturduktan sonra, biraz yoğurt ve birkaç damlar salatalık ve uçucu yağları birleştirerek bir maske hazırlayın. Soğuk su ile yıkamadan önce 15 dakika yüzünüzde bekletin.

Kuru ciltler için Aloe Vera yüz maskesi:

Bu yüz paketi cildi yumuşak ve esnek bırakarak, kurumasını ve yaşlanmasını önlemeye çalışır. Gerekli olan malzemeler; Aloe Vera, Badem

Birkaç bademi ezin ve bir macun oluşturmak için aloe vera jeli ile iyice karıştırın. Yüz ve boyun bölgesine uygulayın ve yıkamadan önce yaklaşık 15 dakika bekletin.

Cildin doğal rengini koruması (Pigmentasyon ) için Aloe Vera yüz maskesi:

Bu yüz maskesi cilt üzerinde istenmeyen lekeleri ve pigmentasyon işaretlerinin görünümünü azaltmak için mükemmeldir. Gerekli olan malzemeler; Aloe Vera, Gül Suyu

aloe vera özü veya jeli ile gül suyundan bir hamur oluşturun ve 20 dakika boyunca yüzünüze uygulayın. Yüzünüzü yıkamadan önce 2-3 dakika yüzünüze hafifçe soğuk su ile masaj yapın.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR